Finans

Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nababan'dan BTSO'ya ziyaret

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasını (BTSO) ziyaret eden Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Eric Gokasi Nababan, ülkesi ile Türkiye arasında büyük bir ekonomik potansiyel olduğunu vurguladı.


TOKİ'nin kampanyasına büyük ilgi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının indirim kampanyasından faydalanan 28 bin 999 kişi, borç bakiyesinin tamamını kapatarak tapularını alırken, 4 bin 241 kişi ise kısmi ödeme imkanından yararlanıp ödemelerde yüzde 20 indirimden faydalandı.


MTV'de ilk taksit ödemesinin Ocak sonuna kadar yapılması gerekiyor


ABD’li yetkililer, kongre baskınının yabancı hükümetler ve gruplarla bağlantısını araştırıyor

ABD’li yetkililer 6 Ocak'ta meydana gelen kongre baskınının planlamasına ve gerçekleştirmesine yardımcı olan kişilere yabancı hükümetlerin, kuruluşların veya bireylerin mali destek sağlayıp sağlamadığını araştırıyor. FBI yetkilileri ellerinde Rusya ve Çin ile ilgili 'bulgular' olduğunu açıkladı.


Hurda durumundaki tekerlekli sandalyeleri, yeni hayatlarla buluşturuyor

Tekerlekli sandalye tamirinden görüntü -Sandalye ile çalışmasından görüntü -Tamir gören sandalye ile ilgilenmesinden görüntü -Sandalyenin test edilmesinden görüntü -Ali Sağdaç açıklamasından görüntü -Sandalyeye bakım yapmasından görüntü -Sandalyenin genç kıza ulaşmasından görüntü ( DENİZLİ -ÖZEL)- Tekerlekli sandalyeleri tamir ederek, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz teslim ediyor- Ali Sağdaç; “Hurda durumunda ki tekerlekli sandalyeleri atmalarını istemiyoruz” DENİZLİ - Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yaşayan mekanik operatörü (34) Ali Sağdaç, bozuk tekerlekli sandalyeleri tamir ederek yeniden hayata kazandırıyor. Tamir ettiği sandalyeleri ise durumu olmayan, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak teslim ediyor. Sağdaç, hurda durumundaki tekerlekli sandalyelerin atılmamasını, bozuk olsa dahi küçük bir parçasının çok değerli olduğunu belirtti. Merkezefendi ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki mekanik operatörü Ali Sağdaç, son 4 aydır hurdacılardan ve çevresinden aldığı bozuk tekerlekli sandalye, bastonları evinin önünde tamir ediyor. En son olarak hurdacıdan aldığı tekerlekli sandalyenin ön tekerleğinin olmadığını ve parçasını hırdavatçıdan temin ederek yenisi ile değiştirdiğini söyledi. Sosyal medya üzerinden belirledikleri ihtiyaç sahipleri ile iletişime geçerek, son tamir ettiği sandalyeyi ise skolyoz hastası bir genç kıza gönderdi. Tamir ettiği tekerlekli sandalyeleri ve bastonları ihtiyaç sahibi olan ailelere ücretsiz olarak teslim eden Ali Sağdaç, “İlk önce bir yakınımızın tekerlekli sandalyesini yaptım. Denizli’de beni bu işe yönlendiren bir imam arkadaşım var. Yine onun sayesinde ihtiyaçtan dolayı ihtiyacı olanlara ulaştırıyorduk. Fakat arızalı olanları ne yapacaktık ona karar verdik. Sonra arızalı olanları ben tamir etmeye başladım. Özel bir firma da mekanik operatörü olarak çalışıyorum, ondan elim anahtar tutuyor. Bu işi yaparız dedik, o günden bugüne onlarca tekerlekli sandalyeyi hurdadan, çöpten, depolardan çıkartıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık” dedi. “Hurda durumunda ki tekerlekli sandalyeleri atmalarını istemiyoruz”Sağdaç, “Hurda durumunda ki tekerlekli sandalyeleri atmalarını istemiyoruz. Atılmasın, çünkü en küçük bir parçası diğerinin yedek parçası olarak kullanıyoruz. Şimdiye kadar hurdaya attığımız olmadı. Ama çoğunun hurda olarak gözden çıkardıklarını tamir ediyoruz. Bu sandalye bir hurdacıdan alınmış, tamiratını yaptık, inşallah bir küçük kızımızı sevindireceğiz” diye konuştu. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/hurda-durumundaki-tekerlekli-sandalyeleri-yeni-hayatlarla-bulusturuyor-904475.html


Kısıtlama günlerinde Vefa grupları ihtiyaçları karşılıyor

VAN'ın Erciş ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyor.


İki senede 3 bin 500'ün üzerinde oyuncak topladı

İki senede 3 bin 500'ün üzerinde oyuncak topladı 3 bin 500 menü oyuncağı için binlerce lira para harcadı Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde "Antika Şükrü" olarak tanınan Şükrü İlkdoğmuş'un, yiyecek firmalarının çocuk menülerinde yer alan oyuncaklardan oluşan koleksiyonu büyük ilgi görüyor.


Saraçoğlu’na tasarım atölyesi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir’in ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ın katılımıyla mesleki ve teknik eğitimde iş birliği imkânlarının geliştirilmesi konusunun görüşüldüğü toplantı düzenlendi.


Haraç alamadığı restoran sahibini bıçakladığı öne sürülen şüpheli gözaltına alındı

İZMİR'in Bornova ilçesinde, kendisine haraç vermeyen restoran işletmecisi Erol Güvenç'i bacağından bıçakla yaraladığı ileri sürülen Serdar S., gözaltına alındı.


Çöken binadan acı haber

Çöken binadan acı haber Gaziantepte, 4 kişilik yabancı uyruklu ailenin yaşadığı metruk binanın çökmesi sonucu moloz yığınları altından çıkartılan yaşlı kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.


Bin 328 ihbar değerlendirildi, elektrik arıza çalışmalarında sona gelindi

Bin 328 ihbar değerlendirildi, elektrik arıza çalışmalarında sona gelindi Sivas Valisi Salih Ayhan, il genelinde yaşanan elektrik arızalarının büyük bölümünün giderildiğini ve bin 328 ihbarın değerlendirilerek çalışmalarda sona gelindiğini söyledi Sivas Valisi Salih Ayhan, il genelinde...


Hastane bilgi yönetim sistemi (HBYS) hizmeti alınacaktır

2021 YILI 10 AYLIK (01032021-31122021) HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (HBYS) HİZMET ALIMI hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.


Elektrik arızasını giderdiler, tipide mahsur kaldılar

Yol açma çalışmasından detay ( SİVAS )- Sivas’ta elektrik arızasını gideren ÇEDAŞ ekipleri dönüş yolunda tipiye yakalanarak bin 900 rakımlı köyde mahsur kaldılar. Mahsur kalan çalışanlar kısa sürede İlçe Özel İdare ekipleri tarafından kurtarıldılar SİVAS - Sivas’ta elektrik arızasını gideren ÇEDAŞ ekipleri dönüş yolunda tipiye yakalanarak bin 900 rakımlı köyde mahsur kaldılar. Mahsur kalan çalışanlar kısa sürede İlçe Özel İdare ekipleri tarafından kurtarıldılar.Edinilen bilgilere göre olay Sivas’ın Kangal İlçesi bin 900 rakımlı Aktepe köyünde meydana geldi. Köydeki elektrik arızasını gideren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) çalışanları dönüş yolunda tipiye yakalanarak karda mahsur kaldılar. Kangal İlçe Özel İdare ekiplerinden yardım isteyen 4 çalışan kısa sürede mahsur kaldıkları yerden kurtarılarak yoluna devam ettiler. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/elektrik-arizasini-giderdiler-tipide-mahsur-kaldilar-904435.html


Yunan uzmandan Türkiye'ye övgü, Yunanistan'a yergi: 2021'de sıcak çatışma yaşanabilir

Yunan akademisyen George Filis, Türkiye ile Yunanistan'ın 2021 yılında sıcak çatışma yaşayabileceğini savundu. Yunanistan'ın savunma sanayisinde Türkiye'ye paralel bir atılım yapmayı beceremediğini ifade eden Filis, Türkiye, son yıllarda inşa ettiği devasa savunma sanayisiyle kendisini artık çok güçlü hissediyor. dedi.


Bu makine tek başına bir fabrika

Makinanın ürettiği ürünlerden detay görüntüler -Makinada ürün üretirken -Makinadan detay görüntüler -İşletme sahibi Murat Avcı ile röp. -detaylar ( ESKİŞEHİR )- Birçok sektöre hitap eden makine yeni iş kapısı oldu- Kayra Döküm Teknolojileri İşletme Sahibi Emrah Avcı:- “Yüksek üretimli kendi iş kapılarını ufak maliyetle kurmak mümkün” ESKİŞEHİR - Eskişehir’de bulunan bir firma, ürettiği makine ile vatandaşların 60 bin lira yatırımla kendi işlerini kurmasının yanı sıra bir fabrika kadar üretim yapabilmelerini de sağlıyor. Eskişehir’de Kayra Döküm Teknolojileri isimli firma, üretmiş olduğu döküm makinaları ile ucuz maliyetlerle yüksek kazanç sağlama imkanını sağladı. Üretilen makine fiyatı yaklaşık olarak 60 bin lira civarında. Bu makineye yatırım yapan vatandaşlar günde binlerce ürün çıkarabiliyor. Özellikle bijuteri, hediyelik, ayakkabı, çanta ve balık av malzemeleri sektörünün kullanmış olduğu metaryellerinin üretilmesini sağlayan makina düşük yatırımı ile yeni bir iş kapısı oluşturuyor. Ufak bir alana kurulumu yapılan makine bir fabrika kadar ürün üretmesiyle de dikkat çekiyor. Çok sayıda sektörün ihtiyacını karşılayan bu makinayı alan vatandaşlar kısa sürede kullanmasını öğrenerek yeni bir iş sahibi oluyor. “Küçük makine ile üretimde büyük bir fabrika kurmuş oluyorlar” Makinaları üreten firma sahibi Emrah Avcı, vatandaşların ucuz maliyetle kendi iş kapısını oluşturabileceklerini söyledi. Makinanın günde binlerce ürün üretebildiğine dikkat çeken Avcı, “Kurşun, polyester ve sıvı plastik döken makinalar üretiyoruz. Bu makineleri de yerli olarak üreten tek firmayız. Öncelikle bir makine imalatçısıyız. Bu makineleri alan müşterilerimiz genelde takı sektöründe çok çalışan var. Kolye, küpe, bileklik gibi ürünler yapıyorlar. Daha sonra promosyon ürünler yapanlar ile balık av malzemeleri üreten müşterilerimiz de bu makinayı tercih ediyor. Bunların yanı sıra ufak sanayi parçalarını da bu makine ile üretebiliyorsunuz. Bu makineleri üreten tek firma olduğumuz için piyasada çok fazla sektörün içine girmiş bulunuyoruz. Çok düşük yatırım maliyeti ile küçük ama büyük bir fabrika kurmuş oluyorlar. Üretim kapasitesi çok yüksek. Kullanımı çok kolay. Yaklaşık 60 bin lira gibi bir rakamla, çok ciddi rağbet gören sektöre adım atmış oluyorlar. Burada tabi ki makinenin yanı sıra nasıl kullanacakları da önemli. Bu konuda da biz çok ciddi eğitimler veriyoruz. Kimseye ihtiyacı kalmadan, ürünlerini üretebilir hale geliyor. Çok ciddi bir çalışma yapar ise, 1 ayda dahil yatırım yapmış olduğu parayı kazanabilir. Üretim maliyetleri çok düşük. Satış rakamları yüksek” diye konuştu. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/bu-makine-tek-basina-bir-fabrika-904353.html


Hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, İstanbul Boğazı ile Karadenizde hamsi avına yönelik kısıtlamanın 10 gün daha uzatılmasının ardından Trabzonda hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyor.


'Silici' operasyonunun detayları ortaya çıktı

'Silici' operasyonunun detayları ortaya çıktı Operasyonla 250 olimpik havuzu dolduracak miktarda akaryakıt yolsuzluğu ortaya çıkarıldı Silinerek devletten vergi kaçakçılığı yapılan miktarın 20 bin akaryakıt tankerine denk geldiği ifade ediliyor Akaryakıt üzerinden tarihin en büyük...


Markanın imzası kurumsal koku

Markalaşma çalışmalarında pek çok firma kokusal pazarlama yöntemiyle, kokuyu imzaları olarak kullanıyor. Özge Öğütçü de bir koku mimarı olarak Saran Özgülistan ile bu kurumsal kokuları tasarlayarak markaların gücüne güç katıyor.


e-Devlet'te, Adalet Bakanlığı uygulamalarına yoğun ilgi

Adalet Bakanlığının e-Devlet uygulamaları üzerinden 2020'de 1 milyon 545 bin 224 mirasçılık belgesi, 2 milyon 879 bin 396 vasiyetname sorgulaması yapıldı.


20 TL'nin üzerindeki not duygulandırdı! Şimdi her yerde onu arıyor

Olay Osmaniye'de yaşandı. Minibüs işletmeciliği yapan esnaf, 20 TL'nin üzerinde yazan not sonrası harekete geçti.


Suyun altında da 'özel harekat'

Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düzenleyen özel harekatın su altı operasyon birimi, talebe göre devlet büyükleri ile önemli kişileri, su altı ve üstünden koruma görevini üstleniyor.


Son dakika haberleri... ESKA'dan enerji alanında dev yatırım

Son dakika haberi... ESKA'dan enerji alanında dev yatırım Dünya devleri arasına giren ESKA, sektöre yön veriyor 120 milyon TL yatırım bütçesi ile Sakarya'da yeni tesisini kuran yüzde 100 yerli firma 40'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ESKA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çalapkulu: "Dünyada 40'dan fazla...


AYM'ye yapılan bireysel başvuru sayısı 295 bini geçti

ANAYASA Mahkemesi'ne (AYM) yapılan toplam bireysel başvuru sayısı 295 bin 38'e yükseldi.


Kırşehir'de deve kuşu yetiştiricisi: Siparişlere yetişemiyoruz

Kırşehir'de deve kuşu yetiştiricisi: Siparişlere yetişemiyoruzKIRŞEHİR'de yaşayan Hacı Gedikaslan (70), 26 yıldır deve kuşu yetiştiriciliği yapıyor.


Bozuk tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahipleri için onarıp hediye ediyor

DENİZLİ'de yaşayan Ali Sağdaç (38) 'işe yaramaz' denilen tekerlekli sandalyeleri tamir ettikten sonra ihtiyaç sahiplerine hediye ediyor.


WhatsApp'a para cezası GELebilir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Altınbaş KVKK Danışmanlık Kurucusu, Avukat Kerim Altınbaş, Rekabet Kurulu'nun WhatsApp'ın kullanıcılardan elde ettiği kişisel verileri Facebook ile paylaşıp paylaşmadığını denetleyebileceğini, tedbir kararını yerine getirmezse de idari para cezası uygulanabileceğini ifade etti.


İki senede 3 bin 500’ün üzerinde oyuncak topladı

koleksiyonlardan görüntü -röportaj -detaylar ( BALIKESİR -ÖZEL)- 3 bin 500 menü oyuncağı için binlerce lira para harcadı BALIKESİR - Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde "Antika Şükrü" olarak tanınan Şükrü İlkdoğmuş’un, yiyecek firmalarının çocuk menülerinde yer alan oyuncaklardan oluşan koleksiyonu büyük ilgi görüyor.Oturduğu evin çatı katında hazırladığı odada 3 bin 500’ün üzerinde yiyecek menülerinde yer alan minyatür oyuncakları biriktiren Şükrü İlkdoğmuş, onlara gözü gibi bakıyor. 43 yaşındaki Şükrü İlkdoğmuş, menü oyuncaklarından oluşturduğu koleksiyonun yanı sıra eski para, rozet ve çeşitli el aletlerinin bulunduğu koleksiyona da sahip.Kendisinin koleksiyon için yiyecek menülerinde yer alan masal kahramanlarını seçtiğini ifade eden Şükrü İlkdoğmuş, insanların geçmişe dönük hatıralarını canlandırabilecekleri her şeyin koleksiyonunu yapabileceklerini söyledi. Özellikle çocukların oynadığı oyuncakların atılmaması gerektiğini kaydeden Şükrü İlkdoğmuş, oyuncakların güzel bir koleksiyonun yanında ihtiyacı olan çocukların da sevinme aracı olabileceğini dile getirdi."3 bin 500’ün üzerinde oyuncak biriktirdim"Antika Şükrü olarak tanınan 43 yaşındaki Şükrü İlkdoğmuş, mini oyuncak koleksiyonuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda bir merak olarak uyandı içimde, oğlumun da birazcık merakından dolayı iki sene önce başlamış olduğum menü oyuncaklarının koleksiyonunu yapmaya çalıştım. Hemen hemen odamızın içinde 3 bin 500’ün üzerinde oyuncağımız var. Oyuncaklar genellikle yiyecek menülerinde çıkan oyuncaklar olduğu için masal kahramanları, masal kahramanlarının yaşamış olduğu olaylar yer alıyor. Bu masal kahramanları insanlara birazcık ders verici özellikle olduğu için ben de geçmişten geleceğe birazcık da olsa yön çizmesi amacıyla koleksiyonumu oluşturmaya başladım. Bilindiği gibi 40 yaşından sonra insanların birazcık hafıza kaybına uğramasından dolayı oyuncakların bizi geçmişe götürmesi benim için daha çok anlam kazandı. Bir de son 1 yıldan beri üzerimizdeki pandemi olaylarından dolayı ben koleksiyonumun olduğu çatı katına çıkıyorum onlara bakarak hem geçmişimi, hem de onların insanlara vermiş olduğu hizmeti görüyorum. Bir yıldan beri pandemide hem vakit geçirmek amacıyla hem de insanlara bir şey yapmak için bu oyuncakları biriktirdim. İnşallah insanlar da bir şeyler biriktirerek geçmişten geleceğimize yön vermek amacıyla biriktirmeye başlar” diye konuştu. "Kullanılmayan oyuncakları çöpe atmayın"İnsanlara koleksiyon yapma çağrısında da bulunan Şükrü İlkdoğmuş, özellikle çocukların oynadığı oyuncakların çöpe atılmaması gerektiğini ifade etti. İlkdoğmuş, “Bir de çocuklarımızın oynadıkları oyuncakları lütfen çöpe atmayalım, bunları birileri değerlendirsin, bu oyuncaklarla başka çocuklar oynasın. Gerçekten emek vererek hazırlanıp yapılan, binlerce lira verilen paraları yazık etmeyelim. Bu koleksiyon olur veya hiç oyuncak bulamayan bir çocuğun elinde bir oyuncak olur. Böylelikle çocuklar sevinmiş olur. Benim koleksiyondaki asıl amacım oyuncakların ebatlarının küçük olması ve eskiye çok merakım olmasından dolayı bu yolu seçtim. Yani böyle toplamak isteyen arkadaşlarımız farklı şeyler de seçebilirler. Ben menü oyuncaklarını kabullendim. Menü oyuncakları gerçekten hem yemiş olduğumuz menüler olsun hem de kendi oyuncaklarının kalitesi olsun ben bunları yaptım. İnşallah başkaları da bu tür şeylerin koleksiyonunu yapar. İnsanlar bu oyuncakları niye atıyor, niye başka birisinin kullanması için bir kenara koymuyor, ben onu merak ediyorum. Lütfen oyuncakları atmayın diyorum” ifadelerini kullandı.Oturduğu evin teras katında oluşturduğu mini oyuncaklardan oluşan koleksiyonun tanıdıkları ve mahalle sakinlerinin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Şükrü İlkdoğmuş, haftanın birkaç günü onları koleksiyonunu göstermek üzere ağırladığını dile getirdi. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/iki-senede-3-bin-500-un-uzerinde-oyuncak-topladi-904425.html


56 saatlik sokak kısıtlaması sona erdi

Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi.


İstanbul'da yağan kar barajların doluluk oranını arttırdı


Akaryakıtta vergi kaçakçılarına "silici" operasyonundan yeni görüntüler

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli eş zamanlı 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik "Silici" kod adlı operasyon gerçekleştirildi.


Son dakika haber: Marketin sundurması çöktü, alışverişe gelenler mahsur kaldı

Son dakika 3. sayfa haberi... Marketin sundurması çöktü, alışverişe gelenler mahsur kaldı -İtfaiye ekiplerinin yardımı ile markettekiler çıkartıldı Düzce'nin Körpeşler Mahallesinde bir marketin sundurması çöktü.


Narenciye ihracatını 2020'de mandalina sırtladı

Türkiye'nin geçen yıl yaptığı 933 milyon dolarlık narenciye ihracatının 437 milyon 696 bin doları mandalinadan sağlandı.


Son dakika haberleri... Ticaret Bakanlığından, tekstil eğitimine destek

Son dakika haber... TİCARET Bakanlığı, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği ile birlikte, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün yaklaşık 20 yıl önce kurulan bilgisayar atölyesini yeniledi.


Bursa'nın tarihi yerleri karlar altında kaldı

Bursa'nın tarihi yerleri karlar altında kaldı Bursa'da karlı meydanlar güvercinlere kaldı Bursa'da dün akşam saatlerinden beri etkili olan kar yağışı devam ediyor.


Türkiye'den şikayet yağıyor! Fitness’a fahiş zam

Türkiye'nin en büyük fitness merkezlerinden biri olan Macfit'te fahiş zam ve hukuksuz tahsilat krizi yaşanıyor. Binlerce müşteri, şirketi şikâyet yağmuruna tuttu. 2021 yılı başında enflasyonun neredeyse üç katı zam yapan şirketin, müşterilerine haber vermeden, zamlı abonelik ücretlerini kredi kartlarından habersiz çektiği belirtiliyor.


Emniyet mensuplarına sıcak çorba ikramı

çorba dağıtımı -ekipler -polisler ( İSTANBUL ) İSTANBUL - Çekmeköy Belediyesi ilçede görev yapan emniyet mensuplarına çorba ikramında bulundu Kar yağışı ve soğuk havalarda birçok çalışmaya imza atan Çekmeköy Belediyesi, vatandaşların güvenliği ve huzuru için aralıksız çalışan emniyet mensuplarını da unutmadı. Çekmeköy Belediyesine bağlı ekipler sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle sahada bulunan ve karakollarda görevleri başında olan polislere çorba ikram ederek Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını iletti. Biz büyük bir aileyiz diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz” Soğuk havada nöbet tutan bekçilerimiz ve polislerimize bugün çorba ikramında bulunduk. Manevi olarak da yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Rabbim onlardan razı olsun” dedi. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/emniyet-mensuplarina-sicak-corba-ikrami-904511.html


15 milyarlık akaryakıt vurgununda veriler ‘uzaktan erişimle’ silinmiş

İstanbul merkezli 50 ilde düzenlenen Cumhuriyet tarihinin en büyük akaryakıt operasyonunda gözaltına alınan 220 şüphelinin işlemi devam ederken 15 milyarlık vurgunda otomasyonlardaki “Silme” işleminin merkezi sistem üzerinden yapıldığı ortaya çıktı. Operasyon düzenlenen 170 akaryakıt istasyonundaki verilerin “Uzaktan erişim” yöntemiyle merkezi Konya’da bulunan otomasyon firmasınca İstanbul’da kiralanan serverler üzerinden silindiği öğrenildi.


THY, 3 günde 125 uçağa de-icing işlemi uyguladı

TÜRK Hava Yolları (THY) olumsuz hava koşulları sebebiyle uçuş güvenliğini riske atmamak için önlemler aldı.


Soba zehirlenmelerine karşı jel üretti

Soba jelinden detay -Dadaş Mucit Ebubekir Taşbaşı'ndan detay -Röportaj ( ERZURUM -ÖZEL) ERZURUM - Erzurumlu Elektrik Teknisyeni Ebubekir Taşbaşı, kışın yaşanan soba zehirlenmelerini önleyecek jel üretti.Kış mevsiminin gelmesiyle sobaların kurulduğu Erzurum’da soba zehirlenmesinin önüne geçilecek jel üretildi. Beton tavana sürülme şartı olan jel, karbondioksit gazını çekerek zehirlenme riskini ortadan kaldırıyor. İçeriğinde özel maddelerin yer aldığı jelle özellikle kış mevsiminde yaşanan soba zehirlenmelerinin azaltılması hedefleniyor.Jeli üreten Elektrik Teknisyeni Ebubekir Taşbaşı, “Kış mevsiminde doğalgazın olmadığı yerlerde soba kurup ısınıyorlar. Bu ısınmanın sonucunda da zehirlenme riski oluyor sobalarda genellikle karbondioksit gazından dolayı. Bu jeli sobayı kurduğumuz yerin beton tavanına, ağaç tavan olmaması gerekiyor yoksa ilacı emiyor, sürdüğümüzde karbondioksit gazını yukarı çekiyor, sıcağı da aşağıya veriyor. Bu jel zehirlenme riskini ortadan kaldırmış oluyor. Deneyini de yaptık, herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Genelde sobalı evlerde kullanmalarını öneririm” şeklinde konuştu. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/soba-zehirlenmelerine-karsi-jel-uretti-904344.html


Muş'un köylerinde yaşayan besicilerin zorlu mesaisi

Muş'un dağ köylerinde yaşayan besiciler, karla kaplı köylerinde zor şartlara rağmen hayvanların bakımını ihmal etmiyor


Merkez bankaları pandemide 207 defa faiz indirdi

Koronavirüs salgınıyla mücadele edilen ve literatüre "Büyük Duruş" olarak geçen 2020'de, merkez bankaları ekonomiyi desteklemek amacıyla yılbaşından itibaren faiz indirim yarışına girdi.


Şırnak'ta konut satışları yükseldi

Konut satışlarının 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 29,3 yükseldiği Şırnak'ı, yüzde 27,8 ile Gümüşhane, yüzde 25,8 ile Tekirdağ takip etti. Konut satışları en çok azalan iller sıralamasında başı yüzde 19,6 ile Bolu çekerken, Bartın'da yüzde 6,9, Çankırı'da yüzde 6,1 azalış kaydedildi.


7 günde yüzde 90 artış: 16.5 milyar dolar...

Son bir haftada yüzde 90 değer kazanan Polkadot ya da kısa ismiyle DOT herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle son 2 günün en çok kazandıran kripto para birimi olan Polkadot bilmeyenlerin de merak ettiği bir konu haline geldi.


Deve kuşuna büyük talep! Siparişlere yetişemiyor

Kırşehir'de deve kuşu yetiştiriciliği yapan Hacı Gedikaslan, yüksek talebin olduğunu ve çiftlik kurmak isteyenlerin siparişlerine yetişemediklerini söyledi.


Fahiş zam isyan ettirdi! Binlerce müşteriden şikayet yağmuru...

Türkiye'nin en büyük fitness merkezlerinden biri olan Macfit'te fahiş zam ve hukuksuz tahsilat krizi yaşanıyor. Binlerce müşteri, şirketi şikâyet yağmuruna tuttu. 2021 yılı başında enflasyonun neredeyse üç katı zam yapan şirketin, müşterilerine haber vermeden, zamlı abonelik ücretlerini kredi kartlarından habersiz çektiği belirtiliyor.


Çocukken oynadığı oyuncak arabalarını buldu, 550 araçlık koleksiyona ulaştı

koleksiyondan görüntü -Hepaslan ime röportaj -Detaylar ( ANTALYA )- Müzik öğretmeninin paha biçilemeyen model araç koleksiyonu ANTALYA - Antalya’da müzik öğretmenliği yapan Gökhan Heparslan, altı yaşında oynadığı oyuncak arabalarını, 15 yıl önce bir poşetin içerisinde bularak evinin vitrinine dizmeye başladı. Birkaç tane model araçla başlayan bu serüven, şimdi 550 araba modeli ile bir odanın tamamını kaplıyor. Koleksiyonu için 15 yılda yaklaşık 150 bin lira harcayan Heparslan, bugün yaklaşık 300 bin liralık bir koleksiyonun sahibi.Araba merakının altı yaşında çocukluk yıllarında oynadığı oyuncak arabalarla başladığını ifade eden Gökhan Heparslan, “Oyuncak arabalarımı bir poşetin içerisinde buldum ve onları vitrine dizerek, 15 yıl önce başlayarak bu hale geldi. 550 kadar arabam var. Daha önce binli sayılara çıktım. Daha sonra odanın diğer köşesini müziğe ayırmak zorunda olduğum için bir kısmını elimden üzülerek çıkarttım” dedi. “Sabır ve maddiyat gerektiren bir uğraş”Model araç koleksiyonunun 13. yılında bir forum sayfası kuran Heparslan Türkiye çapında bu sayfada buluşmalar düzenlemeye başladı. Model arabalarla birlikte yeni dostlar da biriktirmeye başlayan Heparslan, model araba koleksiyonu oluştururken çeşitli zorluklar yaşadığını ifade eden Heparslan, “Arıyorsunuz, bulamıyorsunuz, istediğiniz rengini yakalayamıyorsunuz. Tabii ki bunlar hep zamanla sabırla olacak şeyler. Malum bahsettiğim yıl az bir yıl değil. 15 yıl boyunca tabi ki sabır gerektiren bir şey istiyor ayrıca para da gerekiyor” diye konuştu. “Manevi değerleri çok ”Koleksiyonunda ağırlığın 70’li ve 80’li yılların model arabalarının yer aldığını ifade eden Heparslan, ailesinin ilk araba modelinin de bunların arasında yer aldığını ifade etti. Her bir model araçta hatıralarının olduğunu kaydeden Heparslan, “Kimi zaman kendi kullandığımız arabamız, bir akrabamızın arabası. Hepsinin manevi bir hikayesi var. Bir tanesine baktığınızda, yaşadığımız anılar gözümde canlanıyor. Bu arabanın gerçek bir şekilde modeline baktığımız vakit, geçmişi hatırlayarak yad etmenize vesile oluyor. Mesela kullandığım bir araba var, plakasını benim yaptığım. Ondan sonra ailemizin ilk arabası var. Yine ailemize giren bir kaç araba var burada. Tabi bunlar hep eski modellerde diyeyim yani 70’li yılların modelleri, 80’li yılların modelleri biraz daha fazla bende.”“Yıllar içerisinde doygunluk oluştu”Araba modeli biriktirme yolunda doygunluğa ulaştığını kaydeden Heparslan, “Bunun gerçekten ucu bucağı yok. Bir tema yapmak istiyorsunuz, yıl serisi biriktirmek istiyorsunuz, kaliteyi artırayım diyorsunuz. Bunun gerçekten ucu bucağı yok. Belli bir yerde de o doygunluk hissini alıyorsunuz. 40 yılda bir almak istiyorsunuz. Koleksiyonumda doygunluk oluştu” diye konuştu. “Bu arabaları halı kenarlarında yol yapıp, oynayarak büyüdük”Öğrencilerine mutlaka bir hobi ile ilgilenmelerini istediğini dile getiren Gökhan Heparslan, “Bunun biraz maddiyatı yüksek olabilir ama ben öğrencilerime veya öğrencilerimden ziyade herkesin mutlaka yaşarken hayatında bir iz bırakmak adına, bir hobi ile ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hele ki şu zamanda kendi çocuklarımız, maalesef tabletler telefonlarla büyüyorlar. Oysa ki biz bu arabaları halı kenarlarında yol yapıp oynayarak büyüdük ve çok mutlu çocuklardık. Onlara da bir akvaryum hobisi olur. Başka bir şey olur. Mutlaka kendilerinin bir hobi vasıtasıyla oyalanmalarını, meşgul olmalarını ve bunun gerekliliklerini öğrenmelerini tavsiye ediyorum” dedi. Son olarak Heparslan, 15 yıllık bir emeğin, 150 bin TL civarında bir harcamanın olduğunu ifade etti. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/cocukken-oynadigi-oyuncak-arabalarini-buldu-550-araclik-koleksiyona-ulasti-904336.html


Samsun'da kısıtlamada balık satışı sürüyor

SAMSUN'da sokağa çıkma kısıtlamasında balıkçılar, tezgahları başında müşterilerine hizmet vermeye devam etti.


Reyhanlı Barajı, Amik Ovası'nı taşkınlardan koruyacak

HATAY'da 3 Ekim 2020'de açılan Reyhanlı Barajı, bereketli topraklara sahip Amik Ovası'nı hem taşkınlardan koruyacak ve hem de arazilere can suyu olacak.


Bir torba ve bir kütük ile başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor

Bir torba ve bir kütük ile başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor Şırnak'ın Uludere ilçesinde yaşayan Nizam Kara, evinin altını istiridye mantar üretim merkezi haline dönüştürdü Bir torba ve bir kütük ile işe başlayan Kara, evinin alt katını komple üretim merkezi haline getirdi Şırnak'ın...


Vaka sayı hızla artıyor: 95 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısı 95 milyonu aştı. Salgın nedeniyle 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybederken, 67 milyon 827 bin 32 kişi virüsü yenerek sağlığına kavuştu.