Finans

Sigorta sektörüne Halkbank desteği

Tüm meslek gruplarına özel finansman hizmetleri geliştirmeye devam eden Halkbank, sigorta acenteleri ve sigorta eksperlerinin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) ile protokol imzaladı.


Araç kiralamada ‘depozito’ oyununa dikkat!


Bitcoin 32,000 dolar sınırında

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, hafta sonunda toparlandığı 31,000 - 33,000 dolar aralığındaki hareketlerini sürdürüyor.


Yatay mimari nedir? Yatay mimari evleri nasıl olur?

Yatay mimari Başkan Erdoğan'ın yaptığı açıklama üzerine gündeme geldi. Başkan Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, 'Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır' ifadelerini kullandı.


Dardanel yabancı şirket avında

Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, 2021’in, yatırım ve büyüme stratejileri açısından önemli bir yıl olacağını belirterek, “Orta vadede yurt dışından marka satın almak ve böylece ihracat gücümüzü daha da artırmak öncelikli hedeflerimiz arasında” dedi.


Kırklareli'de döner skandalı: 100 kilo döner imha edildi


Deniz ulaşımına fırtına engeli: BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi

Elverişsiz hava koşulları nedeni ile Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) bazı seferleri iptal edildi.


Fareli evin esrarı

İranlı bir işinsanı, kiraladığı eşyalı bir evde hayatının şokunu yaşadı. Mutfak alışverişi yapan işinsanı, erzakı buzdolabına yerleştirirken onlarca fare ölüsüyle karşılaştı. Eve giden AFAD, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün özel ekipleri fareleri incelemek için laboratuvara götürdü.


Zonguldak'ta kuyumcunun dikkati, sahte altın şebekesini çökertti

ZONGULDAK'ta sahte altın bozdururken kuyumcu fark edince kaçan, polisin çalışmasıyla yakalanıp, tutuklanan şüphelinin, İstanbul ve Ankara'da çok sayıda kuyumcuda sahte altın bozduran şebekenin üyesi olduğu ortaya çıktı.


Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti

Polisin konuşma detayları -Paranın sahibine teslim edilmesi -Röportajlar -Emniyet dış detay ( KAHRAMANMARAŞ ) KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ta temizlik görevlisi bir vatandaş, yolda bulduğu 50 bin lirayı polis aracılığıyla sahibine teslim etti. Olay, Dulkadiroğlu İlçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Vedat Gölcü, çalıştığı şirkete ait 250 bin lirayı yanına alarak borçlarını yatırmak için bankanın yolunu tuttu. Bu sırada paranın 50 bin lirasını düşüren yolcu durumu polis ekiplerine bildirdi. Aradan fazla zaman geçmeden Dulkadiroğlu Belediyesi’nde çevre temizliği görevini yapan Halil İbrahim Çınar, o sırada yerdeki 50 bin lirayı görerek hemen 155 hattından durumu polise bildirdi. Polis ekiplerinin çalışması sonucu parayı düşüren vatandaşa ulaşıldı. Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bir araya gelen parayı bulan temizlik görevlisi, parayı düşüren kişiye teslim etti. 50 bin lirayı bulan Halil İbrahim Çınar, "Ben temizlik görevimi yaparken çöp konteynırının orada bir miktar para buldum ve hemen polisi aradım. O sırada sahibine parayı ulaştırmaya çalıştım. Burada da parayı sahibine teslim ediyoruz” dedi. Parayı düşüren Vedat Gölcü ise, "Buradan arkadaşımızın ailesi ve akrabalarına 1 yıllık ücretsiz seyahat hediye etmek istiyorum. Bizler para bulunca duygulandık. Toplamda 250 bin liraydı ve duygulandık. Banka borçlarımız vardı. Arkadaşımıza teşekkür ederiz” dedi. (HLL- http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/temizlik-gorevlisi-yolda-buldugu-50-bin-lirayi-sahibine-teslim-etti-907124.html


Esnaf kredileri ertelenecek

Geçen hafta esnafın salgında karşılaştığı sorunları TESK Başkanı’ndan dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün, esnaf kredilerinin ödemesinin erteleneceğini açıkladı. Erdoğan, “1 Ocak-30 Haziran arası ödenmesi gereken taksitler ertelenecek” dedi


ABD tarihinde bir ilk: Janet Yellen resmen Hazine Bakanı oldu

ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay verdi. Yellen, ülke tarihinde bu göreve getirilen ilk kadın oldu. Öte yandan Yellen'a Hazine Bakanlığı görevinde özel kalem müdürü olarak Türk asıllı Didem Nişancı eşlik edecek.


Ekonomideki adımlar meyvelerini veriyor! İşte IMFnin Türkiye için yaptığı büyüme tahmini

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021de pozitif büyümeye devam etmesinin beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü aktardı. Açıklamada, parasal ve kredi genişlemesine odaklanan politika müdahalesinin ekonomik büyümeye güçlü bir ivme kattığına dikkat çekildi.


Evde uyuduğu sırada 200 bin liralık altını çalındı

Bursa’da sokak kısıtlamasına rağmen gece yarısı ev sahiplerinin uyuduğu sırada eve giren hırsız, 200 bin liralık altın ve bir miktar parayı alıp kayıplara karıştı. Hırsızın eve giriş ve çıkış anları kameralara yansıdı.


Mücbir sebep oldu vergiler ötelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kovid-19 salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tedbirler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen mükelleflerin vergilerinin ertelendiğini duyurdu.


Beş yılda 5 milyar lira yatırım yapacak

Zorlu Enerji’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada sermaye yapısını güçlendirmek amacıyla, kayıtlı sermaye tavanını 3 milyar TL’den 6 milyar TL’ye yükseltmek için yönetim kurulu tavsiye kararı aldığını duyurdu.


Goldman Sachs: Dolar 12 ay sonra 7.5 lira

Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs, dolar tahminini revize etti. Banka, 3 ve 6 aylık dolar beklentisini 7 TL'ye, bir yıllık beklentisini de 7.5 TL'ye düşürdü. TL, yeni yılda dolara karşı en iyi performans gösteren para birimleri arasına da girdi.


Yabancıdan yoğun ilgi

Güvensizliği bir kenara bırakan yabancı yatırımcılar Türk piyasalarına dönüş yapıyor. Reuters’ın 12 yabancı yatırımcının görüşlerini alarak derlediği verilere göre kasımdan bu yana gelen 15 milyar dolarlık yabancı girişleri yıl ortasına kadar iki katına çıkabilir ve büyük yatırım fonları da daha uzun vadeli pozisyon almayı değerlendirebilir.


Fatih, Türkali-2’de sondaja şubat ayında başlayacak

Enerjİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Türkali-2 kuyusundaki sondajına şubat ayının başında başlayacağını bildirdi.


Kriptopara, teknoloji çağının yeni yatırım aracı oldu

Gelişen teknoloji ve bilişim çağında paranın da dijital hale geldiğini belirten Cihan Tuna Arslan, kriptoparanın geleceğin para birimi ve önemli bir yatırım aracı olduğunu söyledi.


Kiraladığı evde buzdolabını açınca şoke olmuştu: Fareli evin esrarı

İranlı bir iş insanı, kiraladığı eşyalı bir evde hayatının şokunu yaşadı. Mutfak alışverişi yapan iş insanı, erzakı buzdolabına yerleştirirken onlarca fare ölüsüyle karşılaştı. Eve giden AFAD, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün özel ekipleri fareleri incelemek için laboratuvara götürdü.


Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi'nin açılışını yaptı

Son dakika haberi: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.


Yüzde 60'ı tamamlandı: Bahçecik Barajı 2021'de su tutacak

Gümüşhane'de yapımı devam eden Bahçecik Barajı'nda fiziki gerçekleşme yüzde 60'a ulaştığı ve bu yıl barajda su tutulacağı bildirildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elazığ'daki deprem konutları paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki deprem konutlarıyla ilgili, "Okulları, camileri ve parklarıyla vatandaşlarımıza mutlu bir yaşam alanı hazırlamak nasip oldu." değerlendirmesinde bulundu.


Reuters'tan dikkat çeken Türkiye analizi! İkiye katlanabilir

Reuters'ın tahminlere dayanarak yaptığı analize göre, Türkiye piyasalarına yabancı girişi yıl ortasına kadar iki katına çıkabilir.


Dünyaya Türk yönetici yetiştiriyor

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Nielsen, Amerikan Şirketler Derneği’nin (AmCham Türkiye) düzenlediği “IAmChampion” Ödüllerinde “Uluslararası İş Gücündeki Türk Liderler” kategorisinde ödüle layık görüldü.


En zenginler herkese aşı alacak kadar para kazandı

Uluslararası insani yardım örgütü Oxfam’ın raporuna göre, korona salgını küresel çaptaki eşitsizlikleri çok büyük oranda arttırdı. Zenginler daha zengin oldu. Ancak dünyanın en yoksullarının toparlanması on yıldan fazla sürecek.


26 Ocak altın fiyatlarında son durum: Bugün gram, çeyrek, yarım ve tam altın ne kadar?

Haftanın ikinci gününe girdik. Altın fiyatları kritik seviyelerde... Bugün yönünü yukarı çeviren altın fiyatlarındaki son durum merak ediliyor. İşte 26 Ocak gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatları...


Dış ticareti değiştirecek hamle! Türkiye'nin 4 ili ihya olacak


Beyoğlu'nda 84 m2 daire 575 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı!

İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Sütlüce Mahallesi'nde yer alan 84 metrekare daire vasfındaki gayrimenkul 575 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı.


VİOP düşüşle açıldı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) şubat vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne satıcılı bir seyirle başlamasının ardından 1.638,00 seviyesinde dengelendi.


İki çocuk annesi, 15 yıldır mezarlıkta çiçek satıyor

HATAY'da 15 yıldır mezarlıkta çiçek satarak evinin geçimini sağlayan 2 çocuk annesi Gülseren Bozkurt, kazandığı parayla ev ekonomisine katkı sağlıyor.


Çukurova Havalimanı, Mart 2022'de açılıyor

Hazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, Çukurova Havalimanı'nın açılışının Mart 2022 tarihinde yapılacağını açıkladı.


Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı

Türkiye'nin rüzgar enerjisinden sağladığı elektrik 24 Ocak'ta 166 bin 748 megavatsaatle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, rüzgarın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 21,3 oldu.


IMF'den Türkiye tahmini: 2021 büyüme oranları

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021'de pozitif büyümeye devam etmesinin beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü bildirdi.


15 milyar dolarlık yabancı girişi

Türkiye piyasalarına son dönemde yabancı yatırımcı girişinin arttığı gözleniyor. Reuters’in haberine göre, yabancı yatırımcılar gelişmekte olan ülke piyasaları genelindeki en büyük geri dönüşlerden birini gerçekleştiriyor.


Tarım ve Orman Bakanlığı (KPSS-2020/7) personel alımı 2021 tercihi nasıl yapılır, ne zaman son?

Tarım ve Orman Bakanlığının KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzunda Yer Alan Sözleşmeli Pozisyonlarına Yeniden Yerleştirme Yapılması için tercih işlemleri alınmaya başladı. KPSS-2020/7 yerleştirme işlemlerinde Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için 15-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercih yapamayan adaylar, 21-27 Ocak 2021 tarihleri arasında tercih yapabileceklerdir. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı (KPSS-2020/7) personel alımı 2021...


Geciken doğal gaz faturasına 10 taksit


Dijital eğitim için 20 milyon euro

Vodafone Grubu, dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitim programlarının desteklenmesi amacıyla Global Vodafone Vakfı çatısı altında Türkiye, Arnavutluk, Çekya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İspanya ve Birleşik Krallık’taki yerel girişimlere gelecek 5 yılda 20 milyon euro’luk yatırım yapacak.


Ticarete pandemi düzenlemesi! Zordaki işletmeleri rahatlatan çifte adım

Maliye, pandemi nedeniyle kapatılan işletmeleri mücbir sebep kapsamına alarak, vergiden muaf tuttu. Başkan Erdoğan da Halkbank'ın esnafa kullandırdığı Hazine destekli kredilerin altı ay ertelendiğini duyurdu.


Suyun kıymetini birlikte anlatalım

ASKİ Genel Müdürlüğü, ‘ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor’ toplantılarını başlattı.


Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara cezai işlem uygulandı


Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayıları ve getirilen kısıtlamalar ile teşvik beklentilerini fiyatlamaya çalışırken karışık bir görünüm ortaya koyuyor.


Yeni yatırımlar yolda

Geçen hafta Başkan Erdoğan'la bir araya gelen TÜGİK üyelerinin, ‘Turizm ve hizmet sektörleri dışında işler iyi, yatırıma devam' mesajı verdiğini belirten Erkan Güral, Aşılamayla turizmde de canlanma bekliyoruz dedi.


Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 34 milyon TL'yi aşıyor! Süper Loto çekilişi bu akşam saat kaçta?

Süper Loto çekilişi için geri sayım devam ediyor. Her hafta Salı, Perşembe ve Pazar akşamları gerçekleştirilen Süper Loto çekilişinde bu akşamki büyük ikramiye tutarı 34 milyon TL'yi aşacak. 6 bilen bir veya birkaç talihlinin kazanacağı büyük ikramiyenin yanı sıra 5-2 bilen arasında tüm talihliler ikramiye elde edebilecek. Peki Süper Loto çekilişi bu akşam saat kaçta gerçekleştirilecek?


Fareli evin gizemi AFAD'ı harekete geçirdi: 'Kobay'a benziyordu'

İstanbul'da bir iş adamı kiraladığı evde buzdolabını açınca onlarca fare ölüsüyle karşılaşmıştı. Fareler ‘kobay’ olarak bilinen türlere benziyordu. Eve giden AFAD, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün özel ekipleri fareleri incelemek için laboratuvara götürdü.


Döner yiyen kişinin koluna konup yemeğine ortak oldu

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, dükkanın önünde oturup döner ekmek yiyen Sebahattin Emek'in koluna konan karga ile yiyeceğini paylaştı.


- ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel: Protokol sayesinde, Odamız üyesi sigorta acenteleri ve eksperleri, Halkbankın bankacılık ürünlerinden özel...

- ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel: Protokol sayesinde, Odamız üyesi sigorta acenteleri ve eksperleri, Halkbankın bankacılık ürünlerinden özel imkanlarla faydalanmaya başlayacaktır Halkbank Genel Müdürü Arslan: Halkbank sigorta sektörünün yanındadır Ankara Ticaret Odası ile...


ABD'ye ilk kadın hazine bakanı

Kabinesini oluşturmaya devam eden ABD Başkanı Biden, Hazine Bakanlığına eski FED Başkanı Janet Yellen'i getirdi. Senato'nun onayladığı Yellen, ABD tarihindeki ilk kadın Hazine Bakanı oldu.


İnşaatta iş potansiyeli Ortadoğu ve Afrika’da

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), İnşaat Sektörü Analizi Raporu’nun Ocak 2021 sayısını yayınladı.