Finans

Atölye tasarımına dünya çapında ödül

Özel Sezin Okulu’nun anaokulu ve ilkokul bölümleri için ATÖLYE’nin hayata geçirdiği mekânsal tasarım ve kültürel değişim projesi, dünyanın her yerinden mimar, mimarlık öğrencisi ve akademisyenleri buluşturan Dünya Mimarlık Topluluğu tarafından 'En İyi İç Mekan Mimari Tasarım' ödülünü aldı.


New York borsası düşüşle açıldı

New York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı.


Son dakika haberi... Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı!

Son dakika haberine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 18 Ocak pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı.


Son dakika! 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

Gelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, bu akşam saat 21.00'de uygulanmaya başlayacak ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek sokağa kısıtlamasına ilişkin bir hatırlatma yayınladı.


Yüzde 60'ı tamamlandı... 'Finans Merkezi yıl sonunda hazır'

Vakıf GYO Genel Müdürü Onur İncehasan, Finans Merkezi'ndeki projemizin %60'ı tamamlandı. Yıl sonunda iki kulemiz hazır olacak dedi.


Başkan Erdoğan'dan ekonomi ve yargıda reform mesajı: 'Yakında kamuoyu ile paylaşacağız'

Başkan Erdoğan, 2020 yılına ilişkin merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını, DEİK Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde açıkladı. Başkan Erdoğan, 'Yakında bu reformları kamuoyu ile paylaşacağız. Reform gündemimize uygun adımları hızla hayata geçireceğiz.' dedi.


Fenerbahçe'den KAP'a borç bildirimi

Fenerbahçe Kulübü, 61,9 milyon dolar tutarındaki kredinin 7,43 ortalama kur ile Türk lirasını çevrildiğini ve döviz cinsinden borçların 2,9 milyon dolara gerilediğini açıkladı.


Rusya'nın uluslararası rezervleri 600 milyar dolara yaklaştı

Rusya'nın uluslararası rezervleri 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 7,6 artarak 596 milyar dolara çıktı.


Bütçe uygulama sonuçları

Türkiye'nin merkezi yönetim bütçesi gelirleri 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 17,6 artarak 1 trilyon 29 milyar 493 milyon lira, giderleri de yüzde 20,2 yükselerek 1 trilyon 202 milyar 236 milyon lira olarak gerçekleşti.


ABD'de üretici fiyat endeksi geçen ay beklentileri karşılayamadı

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), geçen yıl aralıkta aylık yüzde 0,3 artarak piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.


Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttı

SAMSUN'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşların balığa olan talebi arttı.


Rekabet Kurulu'ndan Erdemir'in Kümaş Manyezit'i almasına onay

OYAK şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir)'in Kümaş Manyezit'in tamamının satın alınması için Yıldız Holding ve Gözde Girişim'le imzaladığı anlaşmaya, Rekabet Kurulu'ndan onay geldi.


İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu kısıtlamasına ilişkin önemli hatırlatma

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamasına ilişkin yeni bir hatırlatmada bulundu. Açıklamada, 'Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulaması bugün saat 21:00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'de sonlanacaktır. Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı...


Atık malzemeler, sokak hayvanlarına mama ve barınak olarak geri dönüyor

Mama otomatlarının kurulumu -Ekiplerin sokak hayvanlarını beslemesi -detaylar ( ORDU ) ORDU - Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, belediye tarafından temin edilen atık malzemeler sokak hayvanları için barınaklara dönüştürülüyor.Altınordu Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarına yönelik bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında, israfın önlenmesi, doğal kaynakların korunması, atığın azaltılması ve dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde 2017 yılında başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek veren çalışma hayata geçirildi. Altınordu’da bir ilk olan uygulama kapsamında belediye tarafından temin edilen atık malzemeler işlenerek, kedi ve köpekler için barınaklara dönüştürülüyor. Şehrin farklı noktalarına yerleştirilen otomatlarla ise can dostların su ve mama ihtiyacı karşılanıyor. Belediye böylece hem sokak hayvanlarını besliyor hem de onlara yuva veriyor. Sokakta, su ve yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için geliştirilen ve şehrin farklı noktalarına konulan otomatlar, atılan her atık karşılığında mama vererek, sokaktaki can dostların beslenmesine katkı sağlıyor. Otomatlara atılan her plastik ve metal atık karşılığında otomatın alt bölümdeki hazneye sokak hayvanları için 5 ila 20 gram arasında mama dökülüyor.“Çevreyi korumak seçenek değil, zarurettir”Proje hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, montaj işlemleri tamamlanan mamamatikler hakkında bilgi verdi. Tören, bu sayede sokak hayvanlarının, üretilen barınak ve mamamatikler ile hem barınağa, hem de mama kavuşacaklarını ifade ederek, “Çevreyi korumak bir seçenek değil, zarurettir. Bu projemizle hem çevreyi koruyor hem de can dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Sıfır atık dediğimiz kavram, aslında her gün ürettiğimiz atıkları yönetebilmek için yeni bir yaşam kültürünü yaygınlaştırma çabasıdır” dedi. Başkan Tören ayrıca, Sıfır Atık Projesi’ne önem verdiklerini kaydederek, bu proje ile birlikte hem çevre kirliliğine neden olan plastik pet şişe ve metallerin geri dönüşüme kazandıracağını, hem de sokak hayvanlarının aç kalmasını önleyeceğine dikkat çekti. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/atik-malzemeler-sokak-hayvanlarina-mama-ve-barinak-olarak-geri-donuyor-903868.html


Karaismailoğlu: Türkiye, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarında lojistik süper güç oldu (2)

ANTAKYA KARAYOLUNU İNCELEDİUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapım çalışmaları süren Altınözü- Antakya karayolunda incelemede bulundu.


Değerli konut vergisinde ilk ödeme şubatta

Türkiye sınırları içinde bulunan ve bina değeri 5 milyon lirayı aşan mesken nitelikli taşınmazlar, değerli konut vergisine tabi olacak. Ancak mesken nitelikli tek taşınmazı olanlar vergiden muaf tutulacak.


Prof. Dr. Bertil Emrah Oder’e, ‘Anayasacılığın Savunucusu’ ödülü

Prof. Dr. Bertil Emrah Oder, insan hakları ve eşitlik konularında uluslararası alandaki çalışmalarıyla, Dünya çapında ilk defa verilen ‘Anayasacılığın Savunucusu’ ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Oder’e ödülü, online olarak düzenlenen, ‘Global Zirve’de takdim edildi.


Son dakika haberi... İçişleri'nden ek kısıtlama genelgesi! İşte muaf olacaklar

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığınca, araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde muaf tutulacak.


Rusya'dan dolar itirafı: Çin için süreç tamamlanmadı...

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolara dair ilginç bir itiraf geldi. Kudrin, 'ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak.' ifadelerini kullanarak, Çin ekonomisinin ön plana çıkması için sürecin henüz tamamlanmadığını dile getirdi.


Genç İş İnsanı Serdar Bahçıvan’dan Öneriler

Türkiye’nin yanı sıra İzmir’de de hizmet veren ve büyümek adına yeni yatırımlarıyla isminden sıkça bahsettiren BVN Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bahçıvan, pandemi süresinde de 72 ülkeye ihracatlarına devam ettiklerinin altını çizdi. Krizi fırsata çevirmenin tam zamanı diyen Bahçıvan, “Hedefler başarının kilit noktasıdır” dedi.


İçinde 350 bin liranın bulunduğu kasayı, paraları aldıktan sonra yakıp nehre atmışlar

Çelik kasanın iş makinesi yardımı ile nehirden çıkarılması -Arşiv görüntüler ( DİYARBAKIR ) - Bismil’de tekstil atölyesinde meydana gelen hırsızlık olayına ilişkin 3 kişi yakalandı- Şahısların çaldıkları kasayı, içinde bulunan parayı aldıktan sonra yakıp nehre attıkları ortaya çıktı- Hırsızlık olayını gerçekleştiren zanlılardan birinin bir hafta önce işten çıktığı öğrenildi DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde içinde işçilerin maaşı olan 350 bin liranın bulunduğu 300 kiloluk kasayı çalan hırsızlar, paraları aldıktan sonra kasayı yakıp nehre attı. Olayı gerçekleştiren 6 zanlıdan 3’ü yakalanırken, zanlılardan birinin daha önce olayın gerçekleştiği tekstil atölyesinde çalıştığı ortaya çıktı. Olay, geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelmişti. Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi 312. sokakta bulunan tişört ve tulüm atölyesine cuma gecesi saat 03.00 sıralarında maskeli ve eldivenli 4 hırsız pencereden girdi. Bayan mescidinin penceresinden içeri giren hırsızlar, büroda bulunan 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar sadaka kutusu ve içinde işçilerin maaşı olan 350 bin liranın bulunduğu 300 kiloluk kasayı alarak kayıplar karıştı. Olayı gerçekleştiren şahısların yakalanması amacıyla polis ekipleri harekete geçti. Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekiplerince ivedilikle geniş çaplı inceleme başlatıldı. Şahısların yakalanması için 23 güvenlik kamerası incelendi Çevrede bulunan 23 güvenlik kamerasını inceleyerek olayı 6 şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, zanlıların kimlik bilgilerini belirledi. Yapılan operasyon sonucu olayı gerçekleştiren 3 şahıstan M.S., N.A ve A.A. bulundukları adreslerde yakalandı. Şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Tutuklanan şahıslardan M.S.'nin, bahse konu tekstil atölyesinde daha önce çalışan elemanlardan olduğu ve hırsızlık olayından bir hafta önce işten çıktığı belirlendi. Olaya karışan diğer 3 şahsın ve yanlarında götürdükleri paraların yakalama çalışmaları devam ettiği öğrenildi. Yakalanan şahısların alınan ifadeleri doğrultusunda tekstil atölyesinden çalınan çelik kasanın Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesi civarı Dicle Nehrine atıldığı tespit edildi. İş makineleri yardımı ile çelik kasa nehir içerisinden çıkarılarak iş yeri sahibine teslim edildi. Olaya karışan 3 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. (YRT- http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/icinde-350-bin-liranin-bulundugu-kasayi-paralari-aldiktan-sonra-yakip-nehre-atmislar-903914.html


AB'nin dış ticareti azaldı

Avrupa Birliği'nin (AB) dış ticareti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin katılaştığı kasım ayında geriledi.


SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl valiliğine ek genelge

SON DAKİKA HABERİ: Genelgeye göre; araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde muaf olacak. Zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakMilli Eğitim...


Bütçe, 2020'de 172,7 milyar lira açık verdi

Bütçe gelirleri geçen yıl 1 trilyon 29,5 milyar lira, giderleri 1 trilyon 202,2 milyar lira olarak hesaplandı.


Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklaması

Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında 'Türk lirasının dolara karşı yüzde 12, euroya karşı ise yüzde 10 değer kazandığı görülüyor. Kim ne derse desin, yüksek faizle bir yere varamayız.' ifadelerini kullandı.


"Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli"

Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye'de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ'leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, "Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla...


Hafta sonu bakkallar, marketler saat kaçta açılıyor? BİM, A101 ve ŞOK saat kaçta kapanıyor?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri kısıtlama sürecinde alışveriş yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor, BİM, A101 ve ŞOK saat kaçta kapanıyor? İşte hafta sonu bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…


Bakan Karaismailoğlu Hatay'da incelemelerde bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hatay ile ilgili "12 tane devam eden kara yolu projemizin bitirilmesi için önemli görüşmelerde bulunduk, bunların takipçileri olacağız." dedi.


Çelik sektöründe 2021 ihracat hedefi 15 milyar dolar

Geçtiğimiz yıl 197 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk çelik sektörü, 2021 yılında miktarda yüzde 10 artışla yaklaşık 23 milyon tona, değerde ise yüzde 15 artışla yaklaşık 15 milyar dolara ulaşmayı hedefliyor.


Kış geldi, salebe ilgi ikiye katlandı

Salep satışından detaylar -Abdullah Yaşar Özbilen röportaj -Vatandaşın salep alması ve vatandaş röportajı ( SİNOP ) SİNOP - Sinop'ta kış aylarının gelmesiyle salebe olan ilgi arttı. 2 ay önce günde 1 kazan bitiren salep satıcısı yaklaşık 100 bardak çıkan 2 kazan salep satmaya başladı. Sonbahar aylarından itibaren Sinop'un en işlek cadde ve sokaklarında seyyar salep satışları başladı. Kış aylarında da devam eden satışlar bugünlerde ikiye katlandı. Seyyar arabayla bakır kazan içinde yaptığı saleple Sinop sokaklarını dolaşan 55 yaşındaki Abdullah Yaşar Özbilen kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan salep satışlarının arttığını söyledi. 2 ay önce günlük bir kazan salep satan Özbilen, şimdilerde yaklaşık 100 bardak çıkan 2 kazan salep satmaya başladı. Abdullah Yaşar Özbilen, “Kendi imalatım kendim yapıyorum. Günlük yapıyoruz sıcak ve taze taze halkımıza sunuyoruz. Her gün sabit ve seyyar olarak bu işe devam ediyorum. Kışın bu havalarda vatandaşımızın salebe ilgisi çok. Günde 2 sefer yapıyorum. Sabah yaptığım bir kazan öğlene kadar satılıyor. Bir kazan daha yapıp esnaf arkadaşlara ulaştırıyorum. Vatandaş alo dediği zaman yakınsak oraya gidip bırakıyorum. İçinde sadece süt ve salep var. Su olarak hiçbir şey katmıyorum. Günlük talep olduğu zaman 100 bardak rahatlıkla satılıyor” dedi. http://beyazgazete.com/video/webtv/ekonomi-2/kis-geldi-salebe-ilgi-ikiye-katlandi-903890.html


MEBden hafta sonu sınav açıklaması

İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili yayımladığı genelgenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da yeni düzenleme yaparak illere yazı gönderdi


Toplu ulaşımda HES kodu kuyrukları havadan fotoğraflandı

KORONAVİRÜSE karşı alınan yeni önlemler kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan İstanbul kartlarına HES kodu zorunluluğu bugün başladı.


128 milyon liralık tesis üretime başladı

TMSF bünyesindeki ilk sıfırdan yatırım olan Bellona Sandalye ve Yatak Fabrikası açıldı. TMSF Başkanı Gülal, 128 milyon TL yatırımla hayata geçirilen tesis, 600 kişiye istihdam sağlayacak dedi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Türkiye artık lojistikte süper güç haline geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye bugün bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur dedi.


ABD'de perakende satışlar düşüşünü sürdürdü

ABD'de perakende satışlar, geçen yılın aralık ayında aylık yüzde 0,7 azalarak piyasa beklentilerinin üzerinde düşüş gösterdi.


'Büyük Kış İndirimi' 18 Ocak'ta PttAVM.com'da

TÜRKİYE'nin yerli ve milli yatırımlarıyla kurulan PttAVM.com, farklı ihtiyaç ve tarza hitap eden binlerce ürünü, 18-24 Ocak tarihleri arasında 'Büyük Kış İndirimi' kampanyasıyla müşterileriyle buluşturacak.


TMSF Başkanı Gülal: Erciyes Anadolu Holding, yüzde 90 büyüdü

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF) Başkanı Muhiddin Gülal, "Erciyes Anadolu Holding, devraldığımız günden bu yana aktif seviyede yüzde 90 büyüdü. 2020 yılında büyümemiz de yüzde 20'ye yakın gerçekleşti" dedi.


'Yüksek faizle bir yere varamayız'

Yüksek faizle bir yere varamayız, mücadelem devam edecek diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asıl iş faizi düşürerek, enflasyonu aşağı çekmektir diye konuştu. Erdoğan, TL'deki kazanca da dikkat çekti.


Sultanbeyli Açık Kapı Birimi 2020'de 23 bin 290 başvuruyu sonuçlandırdı

Sultanbeyli'de vatandaşların kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla kurulan Açık Kapı Birimi, 2020'de 23 bin 290 başvuruyu sonuçlandırdı.


4 yeni santralle 1670 kişiye istihdam

Manisa'nın Soma, Salihli ve Alaşehir ilçelerinde bugün resmi açılışları yapılacak 4 enerji santralinde toplam 1670 kişi istihdam edilecek.


ABD'de sanayi üretimi geçen ay beklenenden fazla arttı

ABD'de sanayi üretimi, geçen yıl aralıkta aylık yüzde 1,6 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde bir yükseldi.


ÖSYM 2021 sınav takvimi ne zaman açıklanacak?

ÖSYM 2021 sınav takvimi, sınava girecek adaylar tarafından merak ediliyor. Peki 2021 sınav takvimi ne zaman yayımlanacak?


Denizli Büyükşehir DESKİ'den tarihi rekor

Çalışmalardan görüntü -Su akmasından görüntü -Başkan Zolan'dan görüntü -Farklı açılarda çalışmalardan görüntü -Sondaj çalışmalarından görüntü ( DENİZLİ )- 32 kilometre derinliğinde kazıdan saniyede 4 bin litre suya ulaşıldı- Başkan Zolan; “Vatandaşlarımız da suyu tasarruflu kullanmalı” DENİZLİ - Denizlililere daha sağlıklı ve yeterli içme suyu sağlamak için büyük çaba harcayan Büyükşehir DESKİ'nin bugüne kadar açtığı sondaj kuyularının derinliği 32 kilometreyi geçti. 6 yılda açtığı 220 sondajdan toplamda saniyede 4 bin litre suyu sisteme ilave eden Büyükşehir DESKİ eşine az rastlanır bir rekora daha imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü son yıllarda kuraklığa bağlı su debilerinde meydana gelen azalmalara karşı yatırım yapmayı sürdürüyor. Vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını karşılamak için büyük çaba gösteren Büyükşehir DESKİ Genel Müdürlüğü bu kapsamda 2014 ile 2019 yılları arasında 193 adet sondaj kuyusu açarak toplamda saniyede 3 bin 623 litre suyu sisteme ilave etti. Kuraklığa bağlı su debilerinde yaşanan azalmaların sürmesi üzerine 2020 yılında da içme suyuna yatırım yapmayı sürdüren Büyükşehir DESKİ geçen yıl sondaj kuyularına 27 adet daha ekledi. Büyükşehir DESKİ Genel Müdürlüğü bununla birlikte faaliyete başladığı günden bu yana 220 adet sondaj kuyusu açarken, bu çalışmalarda toplamda 32 bin 11 metre derinlikte kazı yaptı. 2014 yılından itibaren yapılan kazılarla elde edilen toplam su debisi ise saniyede 4 bin litreyi buldu. 2020'de sisteme saniyede 323,3 litre su ilave edildi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ'nin söz konusu içme suyu sondaj kuyusu yatırımlarıyla eşine az rastlanır bir rekora imza attığını söyledi. Sadece geçen yıl açılan 27 adet sondaj kuyusundan saniyede 323,3 litre su elde edildiğini kaydeden Başkan Zolan, vatandaşların yeterli içme suyu ihtiyacı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Son zamanlarda kendini daha fazla hissettiren kuraklığa dikkat çekerek vatandaşları suyu daha tasarruflu kullanma konusunda uyaran Başkan Zolan, "Su hayattır, su olmadan yaşamak mümkün değil. Bizler gece gündüz çalışıp tedbir alıyoruz ancak vatandaşlarımız da suyu tasarruflu kullanmalı" ifadelerini kullandı. “Su kaçakları devam ediyor olsaydı bugün şehrimize düzenli su veremezdik” Denizli'nin eski alt yapı hatlarından dolayı içme suyu kayıp kaçak oranının yüzde 60 olduğunu, içme suyu depolarına koyulan suyun yarısından fazlasının toprağa karıştığını hatırlatan Başkan Zolan, "Eğer biz şehrimizde altyapıya girmeyip içme suyu hatlarımızı baştan aşağı değiştirmemiş olsaydık ve geçmişteki gibi su kaçakları devam ediyor olsaydı bugün şehrimize düzenli su veremezdik. Biz geleceği düşündük, zor olanı seçtik ve altyapı çalışmalarımıza başladık. Tarihi yatırımlar yaptık. Çok şükür vatandaşlarımız da sabır gösterdiler, destek oldular. Bu yatırımların değerini bugün çok daha iyi anlıyoruz. İyi ki altyapıya girmişiz, iyi ki bu yatırımları yapmışız” dedi. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/denizli-buyuksehir-deski-den-tarihi-rekor-903880.html


2021 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı.


DW Haber - 15.01.2021

Aşılamada öncelik listesine uyuluyor mu? Türkiye'de ayçiçek yağına son 3 ayda yüzde 40 zam. Pandemide binlerce ipotekli gayrimenkul bankaların eline geçti. Almanya "suç işleyen” sığımacıları sınır dışı etmek istiyor.


‘Çatı GES'leri artıracak işbirliği

Yenilebilir enerji alanındaki finansman desteğini artıran Kuveyt Türk, enerji sektörünün önde gelen firmalarıyla işbirliklerine devam ediyor.


Bakan Karaismailoğlu İskenderun’da otoban bağlantı yolu için inceleme yaptı

Bakanın otoban ve liman incelemeleri -Belediyede açıklama -İskenderundan geçildi ( HATAY ) HATAY - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İskenderun’da yapılacak olan Şekere ve Sakarya Otoban bağlantı yolunu yerinde ve proje üzerinde inceledi Limakport İskenderun Limanını ziyaret etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hataydaki incelemelerine İskenderun Şekere ve Sakarya Mahallesi'ne yapılması planlanan bağlantı yolu projesiyle ilgili incelemelerde bulundu. Burada belediye başkanı Fatih Tosyalı’dan bilgiler alan Bakan Karaismailoğlu Daha sonra, LimakPort İskenderun limanına geçti. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu programının sonunda İskenderun belediyesini ziyaret etti. çıkışta Hatay gezisi ile ilgili açıklama yapam Bakan Karaismailoğlu Hataylıların yararına olan bütün projelerde her zaman yanlarında olacaklarını aktardı. Yaptığı ziyaretlerde Hatay'ın geleceği ile ilgili çok önemli görüşmelerde bulunduklarını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Devam eden projelerle yine karayollarında devam eden projelerimizin bitirilmesi için önemli görüşmelerde bulunduk, bunların takipçileri olacağız. Hatay için önemli olan projelerin çalışmalarını, planlamalarını hızlı bir şekilde yapacağız. Bölgenin en çok beklediği konulardan birisi olan Amanos Tüneli, inşallah önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler olacak, onun da Ankara'da takipçisi olacağız. Bir Hataylı bir İskenderunlu gibi Amanos Tüneli'nin başlaması için bütün gücümüzle çalışacağız, bundan herkes emin olsun. Son 18 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayal edilemeyen projeler ülkemiz için yapıldı. İnşallah Hatay'da da çok önemli projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Bunlardan en önemlisi Amanos Tüneli bununla başlayacağız. Belediyelerimizin taleplerini inceleyerek Hataylıların yararına olan bütün projelerde her zaman yanınızda olacağız. İnşallah Türkiye'de 18 yıldır devrim niteliğinde yapılan yenilikler, büyük gelişmeler Hatay'da da artarak devam edecektir. İnşallah bunların hepsine bizler de şahit olacağız. Projelerin başlaması, bitmesi inşallah bize nasip olur. Halkımızın yaşam kalitesini yükselten projelerle her zaman birlikte olacağız. Bu projelerin açılışlarını da temel atmalarını da hep birlikte yapacağız."şeklinde konuştu. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/bakan-karaismailoglu-iskenderun-da-otoban-baglanti-yolu-icin-inceleme-yapti-903927.html


Cumhurbaşkanı Erdoğan: '2020 sonunda tüm zamanların ihracat rekorunu kırdık'

Erdoğan'ın açıklamaları -detaylar ( İSTANBUL -1) Cumhurbaşkanı Erdoğan: "2020 sonunda tüm zamanların ihracat rekorunu kırdık"-"Sadece iç piyasaya odaklananlar olumsuz etkilenirken, inovasyon ve argeye önem verenler salgını hafif atlattı ve müşteri yelpazesini genişletti"-"Türkiye pozitif büyüme çizgisi altına inmemiştir. İhracatın büyük katkısı var. İhracatta 169,5 milyar dolarla 4 milyar dolar üzerinde bir rakamla kapattık"-"İhracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 85,6 ile oldukça yüksek düzeyde gerçekleşti. 87 bin 400'ü ihracatçı sayımız aştı" İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. http://beyazgazete.com/video/webtv/ekonomi-2/cumhurbaskani-erdogan-2020-sonunda-tum-zamanlarin-ihracat-rekorunu-kirdik-903877.html


ÖSYM KPSS taban puanları... 2020/2 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim taban ve tavan puanları

ÖSYM KPSS tercih sonuçları sonrası KPSS taban puanları ile ilgili detayları da paylaştı. Lisans, önlisans ve ortaöğretim taban puanları bu alanlardan tercih yapan kişiler arasında en düşük kaç puanla yerleştirme yapıldığını gösterdi. İşte KPSS taban ve tavan puanlar ile ilgili bilgiler…


Yapı Kredi'nin 500 milyon dolarlık tahvil ihracına 6 kattan fazla talep

Yapı Kredi'nin 500 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracına 6 kattan fazla talep geldi.