Finans

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de doğal gaz ve elektrik fiyatları protesto edildi

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de "Stop Tarifniy Genocid" ve "SaveFOP" hareketlerinin üyeleri, ülkedeki elektrik ve doğal gaz fiyatlarının düşürülmesi için Bağımsızlık Meydanı'nda bir araya gelerek protesto düzenledi.


MetLife Satış Fakültesi eğitimlere başladı

MetLife Emeklilik ve Hayat, verimlilik odaklı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. MetLife’ın Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU işbirliğinde başlattığı ‘Satış Fakültesi’ programı eğitimlere başlıyor. EDU’nun online dersliklerinde gerçekleşecek ve her bir eğitim modülü webinar’lar ile başlayacak.


ÖSYM KPSS taban puanları... 2020/2 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim taban ve tavan puanları

ÖSYM KPSS tercih sonuçları sonrası KPSS taban puanları ile ilgili detayları da paylaştı. Lisans, önlisans ve ortaöğretim taban puanları bu alanlardan tercih yapan kişiler arasında en düşük kaç puanla yerleştirme yapıldığını gösterdi. İşte KPSS taban ve tavan puanlar ile ilgili bilgiler…


Anadolu Sigorta çalışanları ‘Biz Bize’ de buluşuyor

Anadolu Sigorta, insan kaynakları alanında geliştirdiği ‘Biz Bize’ mobil platformuyla ortak bir buluşma noktası yarattı. Çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirerek ekiplerin hayatını kolaylaştıran “Biz Bize” uygulamasıyla; kurum içi iletişimin güçlendirilmesi ve çalışanlar arasındaki sinerjinin artırılması hedefleniyor.


İngiltere ekonomisi daralma yaşadı

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nden (ONS) yapılan açıklamada, İngiliz ekonomisinin ikinci kez karantina uygulamasına geçildiği 2020 yılının kasım ayında yüzde 2,6 daraldığı, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYH) Kovid-19 salgını öncesine kıyasla yüzde 8,5 daha az olduğu kaydedildi.


ABD'de sanayi üretimi geçen ay beklenenden fazla arttı

ABD'de sanayi üretimi, geçen yıl aralıkta aylık yüzde 1,6 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde bir yükseldi.


Yargıtay'dan annesi vefat eden çocuk hakkında emsal karar: 'Büyükanne ve büyükbabayla fazla vakit geçirmeli'

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, anneleri ölen çocukların anneanne ve dedeleriyle yatılı ve daha uzun süreli vakit geçirmesi yönünde karar verdi. Daire kararında Annesini kaybetmiş çocukların bu eksikliği gidermesinde, büyükanne ve büyükbaba ile vakit geçirmesi, yas sürecindeki ruhsal durumlarını da destekleyerek yararlarına olacaktır dedi.


- Baraj ortasındaki yarın ada, sahibi tarafından satılığa çıkarıldı- Sivas’ın Suşehri ilçesi Kılıçkaya Baraj Gölü’nün ortasında bulunan 6 ortaklı yarım ada sahibi tarafından internet üzerinden 8 milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

-Sivaslı iş insanı İsmail Karabiber röp -Adanın arşiv görüntüsü ( SİVAS ) - Baraj ortasındaki yarın ada, sahibi tarafından satılığa çıkarıldı- Sivas’ın Suşehri ilçesi Kılıçkaya Baraj Gölü’nün ortasında bulunan 6 ortaklı yarım ada sahibi tarafından internet üzerinden 8 milyon TL’ye satışa çıkarıldı. SİVAS - Sivas’ın Suşehri ilçesi Kılıçkaya Baraj Gölü’nün ortasında bulunan 6 ortaklı yarım ada sahibi tarafından internet üzerinden 8 milyon TL’ye satışa çıkarıldı. Sivas’ın Suşehri ilçesinde Kelkit çayı üzerine kurulan Kılıçkaya Barajı su toplamaya başlamasıyla birlikte bölgedeki birçok araziyi sular altında bıraktı. Kılıçkaya barajının oluştuğu bölgede rakımı yüksek olan 1000 dönümlük arazi çevresinin sularla kaplanmasıyla yarım adaya dönüştü. DSİ tarafından ihale usulü satışa çıkarılan adayı ortaklarıyla birlikte satın alan Sivaslı iş insanı İsmail Karabiber, adaya 1 kilometrelik bağlantı yolu yaptırdı ve 1000 dönümlük arazi tarımda kullanılmaya başlandı. Şimdi ise hissedarların kullanım anlaşmazlığı nedeniyle yarım ada internet üzerinden 8 milyon TL’ye satışa çıkarıldı. “Kuraklık araziyi büyüttü” Karabiber, arazinin tarımda kullanıldığını ve kuraklığın etkisiyle 320 dönümlük alanın yeniden açığa çıktığını belirterek “Şirketimizin adına 2005 yılında Kılıçkaya baraj gölü içinde D-100 karayoluna çok yakın mesafede ve sonradan araziyi DSİ’den aldıktan sonra kara bağlantısı da yapmış olduğumuz şuan hububat ve şeker pancarı ekiminde kullandığımız tapu kaydı 680 dönüm kuraklık nedeniyle sular çekildiği için 1000 dönüm olan bir arazi parçasından bahsediyoruz. Bu arazi parçamızı metrekaresi 8 TL’den, 1000 dönümle çaptığımız zaman 8 milyon TL’ye satışa çıkarmış bulunuyoruz. Satışa çıkarmamızın sebebi de ortaklar olarak buraya yapacağımız tarımsal üretim yatırımı konusunda bir türlü istediğimiz ortak kanaate ulaşamamış olmamız. Buranın satışını ve verimli bir şekilde kullanılmasının ülkemiz tarımına büyük bir katkı olacağı düşüncesiyle böyle bir satış kararı aldık" dedi. http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/baraj-ortasindaki-yarin-ada-sahibi-tarafindan-satiliga-cikarildi-sivas-in-susehri-ilcesi-kilickaya-baraj-golu-nun-ortasinda-bulunan-6-ortakli-yarim-ada-sahibi-tarafindan-internet-uzerinden-8-milyon-tl-ye-satisa-cikarildi-903762.html


Bisam: Dört kişilik ailenin aylık beslenme tutarı 2,478 lira

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı beslenmesi için aylık yapması gereken harcama tutarı 2 bin 478 lira olarak belirlendi.


Yapı Kredi'nin 500 milyon dolarlık tahvil ihracına 6 kattan fazla talep

Yapı Kredi'nin 500 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracına 6 kattan fazla talep geldi.


İtalyan bankacılık devinden gönüllü işten çıkarma

İtalya'nın en büyük bankası Intesa, UBI anlaşmasının ardından gönüllü işten çıkarmaları ve yeni işe alımları artırdı.


Son dakika: Rusya Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme sürecini başlatma kararı aldı

Gelen son dakika haberine göre Rusya, Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme sürecini başlatma kararı aldı.


Avcılar'da usulüne uygun binalar tüm katları ile yenilenebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin dünkü son toplantısında alınan kararla Avcılar'da kooperatiflerin ardından usulüne yapılan binaların tümünün yenilenebilmesine izin verildi. Böylece ruhsatlı olan 4 kattan yüksek binaların yenilenmesinin önü açılmış oldu.


Şehir stresinden uzaklaşmak için gurbetten köyüne dönüp kaz çiftliği kurdu

Almanya'da uzun yıllar lokanta işletmeciliği yapan 50 yaşındaki Arslan Yüksel, şehir hayatı ve iş stresinden uzaklaşmak amacıyla memleketi Samsun'da kaz çiftliği kurdu. Köye yerleşmesiyle huzur bulduğunu dile getiren Yüksel, her gün, avukat eşini işe bıraktıktan sonra çiftliğine gelerek kazlarıyla ilgilendiğini belirtti.


'Büyük Kış İndirimi' 18 Ocak'ta PttAVM.com'da

TÜRKİYE'nin yerli ve milli yatırımlarıyla kurulan PttAVM.com, farklı ihtiyaç ve tarza hitap eden binlerce ürünü, 18-24 Ocak tarihleri arasında 'Büyük Kış İndirimi' kampanyasıyla müşterileriyle buluşturacak.


Atölye tasarımına dünya çapında ödül

Özel Sezin Okulu’nun anaokulu ve ilkokul bölümleri için ATÖLYE’nin hayata geçirdiği mekânsal tasarım ve kültürel değişim projesi, dünyanın her yerinden mimar, mimarlık öğrencisi ve akademisyenleri buluşturan Dünya Mimarlık Topluluğu tarafından 'En İyi İç Mekan Mimari Tasarım' ödülünü aldı.


Başkan Erdoğan'dan ekonomi ve yargıda reform mesajı: 'Yakında kamuoyu ile paylaşacağız'

Başkan Erdoğan, 2020 yılına ilişkin merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını, DEİK Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde açıkladı. Başkan Erdoğan, 'Yakında bu reformları kamuoyu ile paylaşacağız. Reform gündemimize uygun adımları hızla hayata geçireceğiz.' dedi.


AFYONKARAHİSAR - Memur sendikaları "ek zam" talebinde bulundu

Afyonkarahisar'daki Memur-Sen ile Kamu-Sen İl Temsilcilikleri, yaptıkları basın açıklamalarında memur maaşlarına "ek zam" talebinde bulundu.


Son dakika! 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

Gelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, bu akşam saat 21.00'de uygulanmaya başlayacak ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek sokağa kısıtlamasına ilişkin bir hatırlatma yayınladı.


"Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli"

Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye'de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ'leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, "Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla...


Sultanbeyli Açık Kapı Birimi 2020'de 23 bin 290 başvuruyu sonuçlandırdı

Sultanbeyli'de vatandaşların kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla kurulan Açık Kapı Birimi, 2020'de 23 bin 290 başvuruyu sonuçlandırdı.


Atık malzemeler, sokak hayvanlarına mama ve barınak olarak geri dönüyor

Mama otomatlarının kurulumu -Ekiplerin sokak hayvanlarını beslemesi -detaylar ( ORDU ) ORDU - Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, belediye tarafından temin edilen atık malzemeler sokak hayvanları için barınaklara dönüştürülüyor.Altınordu Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarına yönelik bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında, israfın önlenmesi, doğal kaynakların korunması, atığın azaltılması ve dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde 2017 yılında başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek veren çalışma hayata geçirildi. Altınordu’da bir ilk olan uygulama kapsamında belediye tarafından temin edilen atık malzemeler işlenerek, kedi ve köpekler için barınaklara dönüştürülüyor. Şehrin farklı noktalarına yerleştirilen otomatlarla ise can dostların su ve mama ihtiyacı karşılanıyor. Belediye böylece hem sokak hayvanlarını besliyor hem de onlara yuva veriyor. Sokakta, su ve yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için geliştirilen ve şehrin farklı noktalarına konulan otomatlar, atılan her atık karşılığında mama vererek, sokaktaki can dostların beslenmesine katkı sağlıyor. Otomatlara atılan her plastik ve metal atık karşılığında otomatın alt bölümdeki hazneye sokak hayvanları için 5 ila 20 gram arasında mama dökülüyor.“Çevreyi korumak seçenek değil, zarurettir”Proje hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, montaj işlemleri tamamlanan mamamatikler hakkında bilgi verdi. Tören, bu sayede sokak hayvanlarının, üretilen barınak ve mamamatikler ile hem barınağa, hem de mama kavuşacaklarını ifade ederek, “Çevreyi korumak bir seçenek değil, zarurettir. Bu projemizle hem çevreyi koruyor hem de can dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Sıfır atık dediğimiz kavram, aslında her gün ürettiğimiz atıkları yönetebilmek için yeni bir yaşam kültürünü yaygınlaştırma çabasıdır” dedi. Başkan Tören ayrıca, Sıfır Atık Projesi’ne önem verdiklerini kaydederek, bu proje ile birlikte hem çevre kirliliğine neden olan plastik pet şişe ve metallerin geri dönüşüme kazandıracağını, hem de sokak hayvanlarının aç kalmasını önleyeceğine dikkat çekti. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/atik-malzemeler-sokak-hayvanlarina-mama-ve-barinak-olarak-geri-donuyor-903868.html


Prof. Dr. Bertil Emrah Oder’e, ‘Anayasacılığın Savunucusu’ ödülü

Prof. Dr. Bertil Emrah Oder, insan hakları ve eşitlik konularında uluslararası alandaki çalışmalarıyla, Dünya çapında ilk defa verilen ‘Anayasacılığın Savunucusu’ ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Oder’e ödülü, online olarak düzenlenen, ‘Global Zirve’de takdim edildi.


Enerjide önemli 2023 açıklaması

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Talha Pamukçu, 2017'de başlattıkları enerji yönetimi uygulamalarıyla enerji verimliliği alanında önemli mesafe kat ettiklerini belirterek, "2023 itibarıyla elektrik enerjimizin yüzde 100'ünü kendimiz karşılayacağız." dedi.


Bitexen Teknoloji sermayesini yüzde 126 artırdı

İTÜ ARI Teknokent'te çalışmalarını sürdüren Bitexen Teknoloji A.Ş., ödenmiş sermayesini yüzde 126 oranında artırarak 5 milyon liraya yükselttiğini açıkladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılına ilişkin merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını, DEİK Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde açıkladı. Faizin düşürülmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asıl iş faizi düşürmek suretiyle enflasyonu aşağıya çekmektir. Yakında bu reformları kamuoyu ile paylaşacağız. Reform gündemimize uygun adımları hızla hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.


Toplu ulaşımda HES kodu kuyrukları havadan fotoğraflandı

KORONAVİRÜSE karşı alınan yeni önlemler kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan İstanbul kartlarına HES kodu zorunluluğu bugün başladı.


Rusya'nın uluslararası rezervleri 600 milyar dolara yaklaştı

Rusya'nın uluslararası rezervleri 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 7,6 artarak 596 milyar dolara çıktı.


ABD'de perakende satışlar düşüşünü sürdürdü

ABD'de perakende satışlar, geçen yılın aralık ayında aylık yüzde 0,7 azalarak piyasa beklentilerinin üzerinde düşüş gösterdi.


Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçen yıl yapı denetim firmalarına yönelik 6 bin 450 denetim gerçekleştirdi. Yapı denetim kuruluşlarından 198'ine idari para cezası uygulanırken, bir yıl boyunca yeni iş almama cezası verilen firma sayısı 141 oldu.


Konut kredisi 2021 faiz oranları! Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ihtiyaç ve konut kredisi güncel faiz oranları…

Pandeminin etkisi devam ederken, kredilere olan ilgili de arttı. İhtiyaç, taşıt veya konut kredisi için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 2021 yılına ait kredi faiz oranları hakkında araştırma yapıyor. Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı faiz kararı açıklamasının ardından bankalar da kredi faiz oranlarını güncellemeye gitti. İşte, 2021 Halkbank, Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları


ÖSYM 2021 sınav takvimi ne zaman açıklanacak?

ÖSYM 2021 sınav takvimi, sınava girecek adaylar tarafından merak ediliyor. Peki 2021 sınav takvimi ne zaman yayımlanacak?


Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Birkaç ay önce Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladığı protokol sayesinde; Findeks ürün ve hizmetlerini satma yetkisine sahip olan acenteler, işe sıkı sarıldı.


Fiyatı her geçen gün daha da artıyor! İşte ayçiçek yağına gelen zammın nedenleri

Ayçiçek yağındaki önlenemez fiyat artışı son dönemde Türkiye gündeminden düşmüyor. Vatandaşlar yaşanan duruma tepki gösterirken, yetkililer yüzde 20'lik zam daha gelebileceğini söyledi. Peki ayçiçek yağı fiyatları neden yükseliyor? İşte yanıtı.


ABD'de üretici fiyat endeksi geçen ay beklentileri karşılayamadı

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), geçen yıl aralıkta aylık yüzde 0,3 artarak piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.


Hafta sonu bakkallar, marketler saat kaçta açılıyor? BİM, A101 ve ŞOK saat kaçta kapanıyor?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri kısıtlama sürecinde alışveriş yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor, BİM, A101 ve ŞOK saat kaçta kapanıyor? İşte hafta sonu bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…


Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttı

SAMSUN'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşların balığa olan talebi arttı.


Karaismailoğlu: Türkiye, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarında lojistik süper güç oldu (2)

ANTAKYA KARAYOLUNU İNCELEDİUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapım çalışmaları süren Altınözü- Antakya karayolunda incelemede bulundu.


Tuzla'da balık tezgahlarına hamsi boyu denetimi

Denizlerde hamsi neslinin tehlikeye düşmesini önlemek için Tuzla'da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri balıkçı tezgahlarını denetledi.


İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu kısıtlamasına ilişkin önemli hatırlatma

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamasına ilişkin yeni bir hatırlatmada bulundu. Açıklamada, 'Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulaması bugün saat 21:00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'de sonlanacaktır. Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı...


TMSF Başkanı Gülal: Erciyes Anadolu Holding, yüzde 90 büyüdü

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF) Başkanı Muhiddin Gülal, "Erciyes Anadolu Holding, devraldığımız günden bu yana aktif seviyede yüzde 90 büyüdü. 2020 yılında büyümemiz de yüzde 20'ye yakın gerçekleşti" dedi.


Güzel haberi böyle duyurdu: 2023'te yüzde 100'ünü kendimiz karşılayacağız

BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Pamukçu, '2023'te elektrik enerjimizin yüzde 100'ünü kendimiz karşılayacağız.' açıklamasında bulundu.


Maltepe'de kumarhaneye çevrilen işyerine baskın

MALTEPE'de işyerinden kumarhaneye çevrilen bir adrese baskın düzenlendi.


Rusya'dan dolar itirafı: Çin için süreç tamamlanmadı...

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolara dair ilginç bir itiraf geldi. Kudrin, 'ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak.' ifadelerini kullanarak, Çin ekonomisinin ön plana çıkması için sürecin henüz tamamlanmadığını dile getirdi.


'Enerji dedektifleri iş başında' projesi kapsamında ilkokullara farkındalık semineri

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji tarafından online gerçekleştirilen enerji seminerlerinde, alanında uzman isimler Türkiye'nin dört bir yanından, 10 binin üzerinde ilkokul öğrencisiyle buluştu.


Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklaması

Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında 'Türk lirasının dolara karşı yüzde 12, euroya karşı ise yüzde 10 değer kazandığı görülüyor. Kim ne derse desin, yüksek faizle bir yere varamayız.' ifadelerini kullandı.


İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması!

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin detaylara yer verildi. Bakanlık, bu akşam saat 21.00'de uygulanmaya başlayacak ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek sokağa kısıtlamasına ilişkin bir hatırlatma yayınladı. Bakanlık daha sonra kısıtlamaya ilişkin 81 il valiliğine ek bir genelge gönderdi. Ek genelgede kısıtlamadan muaf olacaklara ilişkin bilgiler yer aldı.


Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Vekili Murat Akşam: İnsana yatırım yapmaya devam edeceğiz

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Fast Company dergisi iş birliğiyle yıl boyunca gerçekleştirdiği “Üretime Dönüş” buluşmalarının üçüncüsü “İnsan Odaklı Yeni Dönem” oturumuyla 13 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirildi.


AB'nin dış ticareti azaldı

Avrupa Birliği'nin (AB) dış ticareti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin katılaştığı kasım ayında geriledi.


Bütçe uygulama sonuçları

Türkiye'nin merkezi yönetim bütçesi gelirleri 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 17,6 artarak 1 trilyon 29 milyar 493 milyon lira, giderleri de yüzde 20,2 yükselerek 1 trilyon 202 milyar 236 milyon lira olarak gerçekleşti.