Finans

Malatya'dan 11 ülkeye 6 bin tonluk balık ihracatı

"Dünya kayısı başkenti" olarak bilinen Malatya'da geçen yıl Karakaya Baraj Gölü ile bazı bölgelerdeki tesislerde üretilen 6 bin ton balık 11 ülkeye satıldı.


Bedelli askerlikte 2021 ücreti belli oldu

SON DAKİKA HABERİ: Bedelli askerlikte 2021 ücretleri belli oldu. Geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 lira olan ücret bu yılı ilk yarısında 39 bin 788 lira olarak uygulanacak.


TÜGİAD Başkanı Çevikel: Yeme içme sektörü, HES kodu ile faaliyete başlamalı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, restoran, kafeterya ve pastane gibi işletmelerin de HES kodu uygulaması zorunlu kılınarak bir an önce hizmet vermeye başlamasını talep ediyoruz" dedi.


Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sosyal Atama Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.


2021'in ilk yarısı için bedelli askerlik ücreti belli oldu


Yeşil enerjide tüm zamanların en yüksek seviyesi: Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı

Türkiye'de 24 Ocak'ta üretilen elektriğin yüzde 21,3'ü rüzgar enerjisi santrallerinden karşılandı. Rüzgarın elektrik üretimindeki payı diğer tüm yenilenebilir kaynakların toplamını (yüzde 18,5) geride bıraktı.


TOBB, TESK, MÜSİAD VE TÜSİAD'dan fiyat istikrarı açıklaması

TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD, küresel tedarik zincirlerinde ciddi aksamaların yaşandığı Covid-19 pandemisi sonrası normalleşme sürecinde, birincil önceliğin fiyat istikrarı olduğunu vurgulayan ortak bir açıklama yaptı.


26 Ocak 2021 anlık ve güncel altın fiyatları...

2021'in ilk ayının sonuna gelirken altın fiyatlarında yatay seyir devam ediyor. Bugün başlayacak FED toplantısı öncesinde, yatırımcı altın fiyatlarındaki son durumu merak ediyor.Piyasalar, FED başkanı Powell'ın açıklamalarından destek bulabilir. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? Ons altın ne kadar? Çeyrek ve gram altın kaç lira? İşte 26 Ocak 2021 anlık ve güncel altın fiyatları


Kamu ihalelerinde eşik değerler ve parasal limitler arttı

Kamu İhale Kanunu'nda belirtilen eşik değerler ve parasal limitler yüzde 25,15 artırıldı.


İGDAŞ taksit kampanyası! İGDAŞ fatura borçları nasıl taksitlendirilir?

İGDAŞ, fatura borçlarını ödeme güçlüğü çeken aboneleri için yeni bir kampanya başlattı. Gecikmiş fatura borçları, kredi kartıyla, vade farkı, ilave ücret, komisyon olmaksızın 10 taksitte ödenebilecek. Peki, İGDAŞ yapılandırma nasıl yapılır? İGDAŞ fatura taksitlendirme nasıl yapılır? İGDAŞ taksitlendirme şartları ne? İşte İGDAŞ taksit kampanyası ve fatura borçları taksitlendirme...


Çukurova Havalimanı, Mart 2022'de açılıyor

Hazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, Çukurova Havalimanı'nın açılışının Mart 2022 tarihinde yapılacağını açıkladı.


Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede bir ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını söyledi.


Bakan Pakdemirli: 5 yılda 323 milyon lira destek sağlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, lisanslı depoculuğa 5 yılda toplam 323 milyon lira destek sağladıklarını belirterek, 'Hedefimiz, lisanslı depoculuk sisteminin ülke genelinde yaygınlaşmasıyla birlikte, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) üreticiden yaptığı alımların tamamını lisanslı depolar üzerinden elektronik ürün senedi yoluyla gerçekleştirmek.' dedi.


Ziraat Bankası'ndan çiftçilere Tasarruflu Sulama Kredisi

Ziraat Bankası, tarımsal sulamada modern basınçlı sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve su kaynaklarının daha verimli kullanılmasının sağlanması amacıyla çiftçiler için uzun vadeli Tasarruflu Sulama Kredisi'ni uygulamaya koydu.


'Çılgın proje' sevindirdi: 40 yıllık rüya gerçek oluyor

Diyarbakır'ın 'çılgın projesi'ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi. Projeyle üreticilerin 40 yıllık rüyasının gerçekleşeceği bildirildi.


Borçlar siliniyor! 1 Şubat son tarih

Vergi ve cezalar, motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezası, öğrenim ve katkı kredisi ile idari para cezası gibi birçok kalemde sağlanan yapılandırma fırsatı için süre doluyor. 4 milyon vatandaşın beklediği yapılandırma başvuru süreci 1 Şubat'ta sona eriyor.


Avrasya tüneline zam!

Avrasya Tüneli’ne 1 Şubat’tan itibaren yüzde 20.8 zam geleceği tahmin ediliyor. Sözleşme baz alınarak yapılan hesaplamalara göre, tünelden tek yön geçiş ücreti 43.98 TL olacak.


Bakan Pakcan: Kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlıyoruz

Ticaret Bakanı Pekcan, kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağladıklarını belirterek, başvuruların 31 Mart saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden yapabileceğini açıkladı.


Yeni yatırımlar yolda

Geçen hafta Başkan Erdoğan'la bir araya gelen TÜGİK üyelerinin, ‘Turizm ve hizmet sektörleri dışında işler iyi, yatırıma devam' mesajı verdiğini belirten Erkan Güral, Aşılamayla turizmde de canlanma bekliyoruz dedi.


Türkiye-İran demir yolunda 1 milyon ton yük hedefi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye-İran demir yolu hattında yılda 1 milyon ton yük taşınmasının hedeflendiğini açıkladı.


Son dakika... 2 ilçe için flaş karar! Yabancıların ikametgah izninde önemli düzenleme

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yabancıların istisnalar hariç "ikamet izin başvuruları" sınırlandırıldı. Alınan karar öğrenci ikamet izni talepleri hariç olmak üzere Esenyurt ve Fatih ilçeleri için geçerli olacak.


TED Üniversitesi 4 öğretim görevlisi alacak

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.


Bedelli askerlik ücreti 2021 ne kadar, kaç TL oldu? Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Bedelli askerlik ücreti belli oldu. Yeni dönemde askerliğini bedelli olarak yapacak olan vatandaşlar ne kadar ödeme yapacağını merak etti. Geçen yıl 35 bin 54 lira, dövizle askerlik ücreti ise 5 bin 261 Euro olarak belirlenmişti. Peki, Bedelli askerlik ücreti 2021 ne kadar? Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?


Diyarbakır'ın 'çılgın projesi'ndeki ilerleme sevindirdi

Bölgedeki tarımsal üretimi artıracak Diyarbakır'ın 'çılgın projesi' olarak nitelendirilen Silvan Projesi'ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi.


Dış ticareti değiştirecek hamle! Türkiye'nin 4 ili ihya olacak


Geciken doğal gaz faturasına 10 taksit


Polatlı Belediyesi'ne ait AVM içindeki 31 adet dükkan kiraya verilecek

Mülkiyeti Ankara Polatlı Belediyesi'ne ait olan Kartaltepe Alışveriş Merkezindeki ilanda tabloda kat ve numaraları belirtilen dükkanların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile kiralama işlemi yapılacak.


Lokantacılar iş yerlerinin açılması konusunda umutlu

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle şu an sadece paket servis hizmeti sunabilen lokanta, kafe ve pastanelere ilişkin, 'Başından beri çözüm bekliyoruz, umut doluyuz. Esnaf dostu Cumhurbaşkanımızın çözüm önerilerini mutlaka dikkate alacağını düşünüyoruz.' dedi.


TİGEM sahasında her yıl bin ton bal üretiliyor

- TİGEM sahasında her yıl bin ton bal üretiliyor Avrupa'nın balı Şanlıurfa'dan Arı sütünün gramı 10 liradan satılıyor Şanlıurfa'da bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Müdürlüğü sahasında her yıl üretilen bin ton bal Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.


Dünya Bankasından Türkiye'ye dev destek: Rekabeti artıracak

Dünya Bankasından Türkiye'deki Organize Sanayi Bölgelerin (OSB) altyapı gelişimine 300 milyon dolarlık finansman desteği sağlanacak. Destek paketi 'Türkiye Organize Sanayi Bölgeleri Projesi'yle, söz konusu bölgelerin daha verimli, çevresel açıdan daha sürdürülebilir ve rekabetçi hale gelmelerine ortam hazırlayacak.


Kamu işçisine en az 1.101 lira ikramiye taksidi


Zamanın son trendi seramik işçiliği


Son dakika: Esenyurt ve Fatih ilçeleriyle ilgili flaş karar! Sınırlandırıldı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul'un Esenyurt ve Fatih ilçelerinde yabancıların yatırım amaçlı kısa dönem ikamet izin talepleri ile üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin 'öğrenci ikamet izni' talepleri hariç, ikamet izni amacıyla yapılan ilk başvuruların 15 Ocak'tan itibaren kabul edilmeyeceğini bildirdi.


Lisanslı depoculuğa 5 yılda 323 milyon lira destek sağlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, lisanslı depoculuğa 5 yılda toplam 323 milyon lira destek sağladıklarını belirtti.


25 Ocak 2021 altın fiyatları: Çeyrek altın ne kadar oldu?


ABD tarihinde bir ilk! Janet Yellen Hazine Bakanlığı görevine gelen ilk kadın oldu

ABD Senatosunun, Hazine Bakanlığına aday gösterilen eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay vermesiyle ülke tarihindeki ilk kadın Hazine Bakanı Yellen oldu.


Fiyat istikrarı açıklaması! TOBB, TESK, TÜSİAD VE MÜSİAD’dan ortak karar

TOBB, TESK, TÜSİAD VE MÜSİAD’dan yapılan ortak açıklamada, "Türkiye’nin önceliği fiyat istikrarı" denildi.


Bakan Dönmez duyurdu: Bir rekor daha kırdık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, '24 Ocak Pazar günü, günlük enerji üretimimizin %21,4'ünü ilk defa rüzgardan elde ederek önemli bir rekor kırdık.' dedi.


6 yılda 23 bin parça kullanarak tarihi konağın maketini yaptı

Kütahya'da yaşayan Mehmet Orhan Elagöz (68), kentte 1907 yılında inşa edilen tarihi Hükümet Konağı’nın maketini yaptı. 6 yılda tamamladığı maketine 1 milyon lira değer biçen Elagöz, “Çocukluğumdan bu yana hayranı olduğum hükümet konağının maketini 23 bin 457 küçük parça kullanarak yaptım. Yapım sırasında maket rüyalarıma giriyordu, bitirdiğim için çok mutluyum” dedi.


İngiltere'den kripto para açıklaması: Kalıcı olmayacak

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede bir ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını söyledi.


Türkiye'nin data kullanımı 2020'de 186 GB'ı geçti

Türk Telekom'un sabit internet abonelerinin 2020 yılı abone başı aylık ortalama data kullanımı, bir önceki yıla göre yüzde 44 artışla 186,57 GB oldu. Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, geçen yıl özellikle evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi ihtiyaçların, Türkiye'nin data kullanımını ciddi oranda artırdığını belirterek, "Her koşulda ülkemizin iletişim ihtiyaçlarını en hızlı ve kesintisiz şekilde...


Son dakika haber! Bakan Dönmez: Rüzgardan elektrik üretimimiz rekor tazeledi

Gelen son dakika haberlerine göre ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "24 Ocak günü 167 bin 19 kilovat saate ulaşan rüzgardan elektrik üretimimiz bir önceki rekorunu tazeledi.


Türkiye-İran demir yolu taşımacılığında hedef 1 milyon ton yük

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu yıl Türkiye-İran demir yolu taşımacılığındaki 1 milyon ton yük hedefi için her türlü tedbirin alınacağını açıkladı.


232 yıllık İngiliz perakende zinciri, 55 milyon sterline satıldı

Sadece internet üzerinden satış yapan ve 2006 yılında kurulan Boohoo, iflas eden 232 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams'ı 55 milyon sterlin karşılığında satın aldığını duyurdu.


ECHO Awards’dan Aras Kargo’ya iki yıl üst üste ödül

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards’da kargo kategorisinde birinciliğe ulaşarak yılın kazananı oldu. Aras Kargo, geçtiğimiz sene ECHO Awards’da müşterisine “En İyi E-Ticaret Deneyimini Yaşatan” kargo şirketi seçilmişti.


IMF'den Türkiye açıklaması: Ekonomi 2021'de yüzde 6 büyüyecek

Uluslararası Para Fonu IMF, Türkiye ekonomisinin 2021'de pozitif büyümeye devam etmesinin beklendiğini açıkladı. IMF Türkiye'nin ekonomisinin bu yıl yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü bildirdi.


Türkiye ile İran taşımalarının 2021 yılında 1 milyon tona çıkarılması hedefleniyor

- Türkiye ile İran taşımalarının 2021 yılında 1 milyon tona çıkarılması hedefleniyor Türkiye ve İran üzerinden Güney demiryolu koridoru hareketleniyor Türkiye ile İran taşımalarının 2021 yılında 1 milyon tona çıkarılması için her türlü tedbirin alınacağı bildirildi.


Destek açıklaması! Bugün itibarıyla...


Ziraat Bankası'ndan kredi kararı! Faiz yok, komisyon yok, 7 yıl vade...

Ziraat Bankası harekete geçti. Dev bankadan avantajlı kredi paketi. Ziraat Bankası müşterilerinin kullanımına faizsiz kredi fırsatı sunuyor. Faiz dışında komisyon da ödenmiyor. Uzun vade imkanı ile ödeme kolaylığı da sunuluyor. İsteyen müşteriler kredilerini 7 yıl vade imkanı ile ödeyebiliyor. Ziraat Bankası, tarımsal sulamada modern basınçlı sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve su kaynaklarının daha verimli kullanılmasının...


İki ülke arasındaki ilişkiler gelişiyor: Türkiye en büyük ortakları arasına girecek

Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi Başkanı Serdar Keskin, 2020'de 2 milyar dolar olan Özbekistan-Türkiye ticaret hacminin, iki ülkenin mevcut potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda bu yıl 3 milyar dolara ulaşacağını umduğunu ifade ederek, 'Özbekistan'ın birinci ve ikinci olmazsak dahi, en büyük üçüncü ticari ortağı olmaya adayız.' dedi.